tv3.lv

“Maxima”: Decembrī palielinājusies pirkumu veikšana pašapkalpošanās kasēs un bezkontakta norēķini

Mazumtirgotāja “Maxima” veikalos 2020.gada decembrī īpaši palielinājušies pirkumu veikšana pašapkalpošanās kasēs un, izmantojot gan bezkontakta risinājumus (NFC), informēja “Maxima Latvija”.

2021. gada 6. janvārī 11:55

Kā liecina uzņēmuma dati, decembrī vairāk kā 100 000 klientu vienas dienas laikā veikuši pirkumus ar bezkontakta risinājumu starpniecību, savukārt 44% pirkumus veica pašapkalpošanās kasēs veikalos, kur tās uzstādītas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Maxima Latvija” tirdzniecības departamenta direktore Gunita Ķiesnere

“Pēdējā mēneša laikā redzam, ka pirkumu veikšanu pašapkalpošanās kasēs izmanto vidēji 51% “Maxima XXX” formāta veikala klienti, atsevišķos veikalos pat līdz 60%. Tāpat ir novērojama tendence, ka vairāk nekā 100 000 klientu veikuši bezkontakta norēķinus tieši pirms brīvdienām, kad stājās spēkā striktāki tirdzniecības ierobežojumi. Šāds norēķina veids ir ļoti ātrs, līdz ar to pavadītais laiks veikalā – īsāks.”

Mazumtirgotāja pārstāvji informēja, ka pēdējā gada laikā “Maxima” ir paplašinājusi pašapkalpošanās kasu tīklu visā Latvijā, kopējam pašapkalpošanās kasu skaitam sasniedzot jau 519. Visvairāk pašapkalpošanās kases izmanto “Maxima” Brīvības gatves klienti – 59,1%, savukārt reģionos visaktīvāk pirkumus veic Liepājas iedzīvotāji – “Maxima XX” veikalā Klaipēdas ielā 62. Vairumā gadījumu iedzīvotāji pašapkalpošanās kasēs pirkumus veic ar karti – vidēji 72%.

Lasi vēl: Atvērts jauns ”Maxima X” veikals Pļavniekos, investējot vairāk nekā 200 000 eiro

Jau ziņots, ka “Maxima Latvija” 2020.gadā attīstījusi esošos risinājumus, kā piemēram, pašapkalpošanās kasu tīklu un īstenojusi jaunus tehnoloģiskos risinājumus, tostarp izstrādājusi mobilo aplikāciju. Ieviests arī “Scan&Go” risinājums, kas sniedz iespēju pašam skenēt preces un pēc tam norēķināties par to tam paredzētā zonā un arī pašapkalpošanās kasēs.

Jau vēstīts, ka “Maxima Latvija” pagājušajā gadā strādāja ar 836,727 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 25,5% un bija 27,496 miljoni eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kompānija “Maxima Latvija” reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. “Maxima Latvija” vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Lincoln Land Erste”, bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Numavičs. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas “Maxima Grupe”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm