tv3.lv

LTRK Ekonomikas indekss: Latvijas uzņēmēji par nākotni nedaudz optimistiskāki nekā pavasarī

Lai gan Latvijas uzņēmēji uz nākotni kopumā raugās negatīvi, rādītāji ir optimistiskāki nekā Covid-19 krīzes sākumā pavasarī, taču satraukumu tiem rada iecerētās izmaiņas nodokļu sistēmā, noskaidrots Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pētījumā “Ekonomikas indekss”.

2020. gada 10. novembrī 21:20

“Ekonomikas indekss” ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pasūtīts pētījums, ko īsteno tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan kopējais uzņēmēju noskaņojums ir nedaudz uzlabojies, salīdzinot ar Covid-19 krīzes sākumu pavasarī, tas joprojām ir ar lielu mīnuss zīmi. Ir gan strukturālās atšķirības. Pavasarī uzņēmēju nosacītā noskaņojuma temperatūra bija pat ar nelielu plusa zīmi, taču nākotnes perspektīvas tika zīmēta ļoti drūmas.

Pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš

“Mēs redzam, ka pašreizējā stāvokļa vērtējums, respektīvi, kā ir mainījies jūsu apgrozījums, rentabilitāte, vai vairāk esat pieņēmuši vai atlaiduši darbiniekus, ir ar diezgan lielā mīnusa zīmēm. Krietni vairāk uzņēmēju saka, ka lietas ir gājušas uz leju ļoti ievērojami. Ne tik drūmas vairs izskatās nākotnes perspektīvas, bet arī tās joprojām ir diezgan pamatīgu mīnusa zīmi.”

Svarīgi gan piebilst, ka pēdējais mērījums veikts no 23. septembra līdz 20.oktobrim, vēl pirms Latvijā atkal izsludināta ārkārtējā situācija. Tagad pesimisma līmenis, visticamāk, būtu augstāks.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis

“Turpināt dzīt uz priekšu šīs nodokļus izmaiņas un daudziem cilvēkiem paaugstināt nodokļus šajā kritiskajā brīdī ir neprāts. Sabiedrībā izveidosies milzīgs cilvēku loks, kam būs pilnīgi vienalga, kas nāks vietā. Viņi būs pret šiem lēmumiem un šādu valdīšanu. Tā būs ļoti laba vieta populismam nākamajām vēlēšanās.”

Jāatgādina, ka valdība kopā ar nākamā gada valsts budžetu virza plašas izmaiņas tā sauktajos atvieglotajos nodokļu režīmos, kuros darbojas aptuveni trešdaļa strādājošo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina valdību šajos grūtajos laikos tomēr nesteigties ar izmaiņām nodokļu sistēmā, maz ticams, ka koalīcija varētu šajā jautājumā ieslēgt atpakaļgaitu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm