tv3.lv

“Lidl Latvija” atklāj vienu no modernākajiem loģistikas centriem Baltijā

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija”, ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, pirmdien virtuāli atklāja vienu no modernākajiem un energoefektīvākajiem loģistikas centriem Baltijā.

2021. gada 25. janvārī 12:08

Kā portālu Skaties.lv informē ”Lidl Latvija” Korporatīvās Komunikācijas departaments, līdz ar atklāšanu ”Lidl” loģistikas centrs Rīgā, Dzelzavas ielā 131, uzsāk savu darbību, lai jau drīzumā ar precēm un produktiem nodrošinātu veikalus ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

51 000 kvadrātmetru plašā loģistikas centra un biroju ēkas būvniecībā investēti vairāk nekā 55 miljoni eiro, un tā darbības nodrošināšanai radītas vairāk nekā 150 jaunas darba vietas. Uzņēmums veicis loģistikas centra apkārtnes apzaļumošanu, iestādot 600 koku un aptuveni 2000 krūmu. Par uzņēmuma līdzekļiem arī izbūvēts teju 1,5 kilometrus garš jaunās Dzelzavas ielas posms.

Atklājot ”Lidl” loģistikas centru Rīgā, ”Lidl Latvija” un ”Lidl Eesti” valdes priekšsēdētājs Jākobs Jozefsons (Jakob Josefsson) norādīja: “Pagājušais gads bijis mums ļoti nozīmīgs – ir pabeigta šīs modernās ēkas būvniecība, un esam radījuši vairāk nekā 1200 jaunu darba vietu kopā šajā loģistikas centrā un mūsu topošajos veikalos. Ar katru dienu tuvojamies mirklim, kad ”Lidl” veikali vērs savas durvis pircējiem. Jaunais loģistikas centrs ir būtisks atskaites punkts, jo šī ir vieta, no kuras preces katru dienu tiks piegādātas ”Lidl” veikaliem visā Latvijā un vēlāk arī Igaunijā. Komandas  darbs un starptautisku ekspertu iesaiste ļāvusi mums divu gadu laikā uzbūvēt šo moderno ēku, ko šodien svinīgi un esošās situācijas prasībām atbilstoši atklājam. Domāju, tas ir optimistisks signāls mūsu kolēģiem, nākamajiem klientiem un sabiedrībai, ka mēs varam veiksmīgi darboties šajos sarežģītajos laikos un sasniegt savus mērķus.”

Savukārt  ”Lidl Latvija” un ”Lidl Eesti” valdes loceklis, reģionālās pārdošanas un loģistikas direktors Mačejs Urbanskis (Maciej Urbanski) atklāšanā uzsvēra, cik svarīga ir 150 profesionālo darbinieku komanda, kas ik dienu nodrošinās svaigas produkcijas piegādi ”Lidl” veikaliem divu valstu tirgos, organizēs pārstrādes procesus un veiks kvalitātes pārbaudes.

Runājot par tehnoloģiskajiem risinājumiem, Urbanskis atzīmēja: ”Esam izmantojuši pašas progresīvākās tehnoloģijas, lai padarītu šo ēku efektīvu, drošu un ērtu ikdienas darbā. Loģistikas centrā ir sešas temperatūras zonas, mēs lepojamies arī ar vienu no lielākajām saldētavām Baltijā, EDGE sertifikātu un ilgtspējīgu pieeju ēku pārvaldībai.”

Virtuālajā atklāšanas ceremonijā ar svinīgu uzrunu piedalījās: Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Kristians Helts, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, Vācijas-Latvijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders. Ņemot vērā, ka loģistikas centrs ir vieta, kur tiks komplektēti pasūtījumi ”Lidl” veikaliem, virkne viesu un sadarbības partneru attālinātā, tomēr kopīgā aktivitātē viens otram simboliski pasniedza iepirkumu ratiņu modelīti. Iepirkuma ratiņiem sasniedzot ”Lidl Latvija” loģistikas centru, tas tika oficiāli atklāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video: Virtuālā “Lidl” loģistikas centra atklāšanas ceremonija un tūre

Vācijas Federatīvās Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Kristians Helts (Christian Heldt) apsveica ”Lidl Latvija” komandu ar jaunu sākumu un izteica gandarījumu par nozīmīgām Vācijas investīcijām Latvijā līdz ar ”Lidl” attīstību. ”Tas ir labs signāls šajos ekonomiski sarežģītajos laikos mums visiem – jaunas darba vietas, iespēju dažādība patērētājiem. ”Lidl” filozofija vienmēr balstās uz ciešu sadarbību ar vietējiem ražotājiem, un tas nozīmē – potenciālām eksporta iespējām vietējiem ražotājiem,” uzsvēra  Helts.

Tikmēr Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis atklāšanā sveica ”Lidl” komandu ar ienākšanu Latvijā un izteica cerību, ka ”šāda globāla spēlētāja ienākšana būs gan konkurenci veicinoša, gan arī draudzīga pircējiem.”

”Man prieks, ka ”Lidl” ienākšana rada jaunas darba vietas Latvijā un ceru, ka ”Lidl” veikali būs jauna noieta vieta arī Latvijas ražotājiem. Vēlu ”Lidl” komandai veiksmi tālākā attīstībā, un labprāt gaidīsim iespēju apmeklēt veikalus!” savā uzrunā vēlēja Teikmanis.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis atzinīgi novērtēja uzņēmuma veiktās investīcijas infrastruktūras attīstībā pilsētā: ”Bez plaša mēroga investīcijām nav iedomājama sekmīga pilsētas attīstība, tāpēc esam priecīgi, ka Rīga ir izvēlēta kā vieta ”Lidl” loģistikas centra un veikalu tīkla veidošanai. Pašvaldībai ir liels prieks par katru jaunu un drošu būvi un jaunu darba vietu rašanos. Ir arī ļoti nozīmīgi, ka līdz ar jauno būvi tiek sakārtota apkārtējā vide, radot gan jaunas ielas, gan atpūtas zonas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vācijas-Latvijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders (Florian Schröder) savā uzrunā norādīja uz trīs būtiskiem ieguvumiem Latvijas un Igaunijas ekonomikā līdz ar ”Lidl” ienākšanu: ”Pirmkārt, ”Lidl” ir vienmēr investējis savos darbiniekos un to apmācībā; otrkārt, veselīga konkurence ir pozitīva tendence mazumtirdzniecības attīstībā, un treškārt, ”Lidl” ienākšana Latvijā ir labs signāls patērētājiem abos tirgos, jo šī mazumtirgotāja pieeja visā pasaulē balstās uz labāko cenas un piedāvājuma attiecību.”

”Lidl Latvija” loģistikas centra būvniecība, ko nepilnu divu gadu laikā īstenoja būvkompānija ”Merks”, tika uzsākta 2018. gada oktobrī un izmaksāja vairāk nekā 55 miljonus eiro. Vērienīgā projekta realizācijā iesaistījās vairāk nekā 350 eksperti no Itālijas, Polijas un citām Eiropas valstīm.

Jaunā loģistikas centra platība ir 51 000 kvadrātmetru. To veido 45 000 kvadrātmetru liela noliktavu zona, kas līdzvērtīga sešiem futbola laukumiem. Atlikušo ēkas daļu aizņem biroja telpas. Rūpējoties par 150 loģistikas centra un vairāk nekā 200 biroja darbinieku darba vides kvalitāti, izveidota arī ēdnīca un atpūtas telpas. Par uzņēmuma līdzekļiem apzaļumota apkārtējā teritorija – iestādīti 600 koki un aptuveni 2000 krūmi. Izbūvēts teju 1,5 kilometrus garš Dzelzavas ielas posms, kas ir nozīmīgs solis ieplānotajai Dzelzavas ielas un autoceļa P4 savienojuma izveidei Stopiņu novadā.

Mazumtirdzniecības uzņēmums ”Lidl” kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās ”Schwarz Group” ir viens no vadošajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. ”Schwarz Group” apgrozījums 2019. finanšu gadā sasniedza 113,3 miljardus eiro. Pašlaik ”Lidl” strādā vairāk nekā 310 000 darbinieku 32 pasaules valstīs. ”Lidl” ir vairāk nekā 11 200 veikali un 200 loģistikas centri 29 valstīs. Saviem klientiem ”Lidl” piedāvā augstākās kvalitātes produktus par zemākajām cenām.

SIA ”Lidl Latvija” tika izveidots 2018. gada februārī. Šobrīd uzņēmums fokusējas uz sava veikalu tīkla būvniecību Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm