tv3.lv

“Lavijas pasta” jaunā, robotizētā sūtījumu apstrādes līnija var aizstāt 50 cilvēku darbu

VAS “Latvijas pasts” atklājis modernu un pilnībā automatizētu sūtījumu šķirošanas līniju, kas var aizstāt 50 cilvēku darbu un stundas laikā spēšot apstrādāt līdz 6000 paciņu, vēsta TV3 ziņas.

2020. gada 12. novembrī 21:00

Līdz šim “Latvijas pastā” ienākošos visus sūtījumus, kas lielākoties ir e-komercijas sīkpakas, apstrādāja manuāli. Proti, pasta darbinieki rokā ņēma katru paciņu – skenēja, svēra, salīdzināja datus un sašķiroja. Taču no šodienas, 12. novembra, to visu darīs robots un mākslīgais intelekts. Pilnībā automatizētās sūtījumu apstrādes iekārta izmaksājusi četrus miljonus eiro. Daļēji ņemts arī kredīts. Atmaksāšot pēc četriem gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sūtījumi ātrāk tiks sašķiroti un novirzīti gala saņēmējam. Tas, uz ko mēs ceram, ka mums neveidosies sūtījumu uzkrājumi, kas mums bija pirms tam, un ka vienā vai divās dienās šos sūtījumus te arī apstrādāsim,” teica “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Tikai no Āzijas interneta veikaliem vien pirms septiņiem gadiem “Latvijas pastā” apstrādāja vienu miljonu paciņu, pērn – deviņus miljonus. Šogad varētu būt jauns rekords. “Latvijas pasts” ir arī tranzīts e-komercijas sūtījumiem starp Ķīnu.

“Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns

“Sūtījumi, kas ir paredzēti Ukrainai, Baltkrievijai un vēl citām valstīm, tiks sūtīti caur Rīgu, un jau nākamnedēļ mums ir divi kravas reisi dienā paredzēti ar lidmašīnām, kur ir tikai sūtījumi. Protams, ka šāda līnija pie valstu šķirošanas būtiski palīdz.”

Pasta modernizācija sekmēšot arī Latvijas e-komercijas uzņēmumu efektivitāti. Piemēram, apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu sniedzējs “Printful” katru mēnesi caur “Latvijas pastu” uz visu Eiropu izsūta vairāk nekā 60 000 paciņu.

“Tas partneris ir ļoti svarīgs, jo e-komercijā svarīgs ir piegādes ātrums. Cilvēki mūsdienās vēlas saņemt ātri savu pasūtījumu, un, protams, arī ērti,” skaidroja “Draugiem Group” komunikācijas eksperts Jānis Palkavnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Latvijas pasta” automatizētajā sistēmā vienīgais cilvēku roku darbs būs sīkpaku izkraušana no pasta maisiem un uzlikšana uz slīdošās lentas. Robotizētā līnija spēj aizstāt 50 darbiniekus. “Latvijas pastā” gan sola – masveida atlaišana tamdēļ nesākšoties. Ziemassvētku laiku būs milzīgs e-komercijas paku skaits, tāpēc šķirotāji strādās arī paralēli pēc vecās metodes līdz janvārim.

“Mēs viņus pārprofilējam uz citiem darbiem, jo vēl joprojām darba mums pietiek,” pastāstīja “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Pirms sīkpakas tiek liktas uz līnijas, izlases veidā tās joprojām pārbaudīs muitas darbinieki – vai nav narkotikas, vai nav viltotas zīmolu preces un vai sūtījumiem ir jāpiemēro Latvijas pievienotās vērtības nodoklis.

Arī robotizētā sistēmā pēc ātras risku analīzes izvēlēsies, kuras paciņas vēl papildus nodot pārbaudei muitā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm