“Latvijas dzelzceļš” jau apstrīdējis KP piemēroto sodu par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) jau apstrīdējis Konkurences padomes (KP) uzņēmumam piemēroto sodu par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū, vēsta TV3 ziņas.

2021. gada 3. februārī 21:40

“Latvijas dzelzceļam” patlaban nav tie labākie laiki. Dramatiski kritis kavu apgrozījums, kas spiedis uzņēmuma krasi samazināt cirpt izmaksas. Koncernā darbinieku skaits sarucis pat par vairāk nekā 2000. Tagad jauns satricinājums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkurences sargi piemērojuši teju sešu miljonu eiro (5,7 miljonu eiro) sodu dzelzceļa meitasuzņēmumam “LDz Cargo” par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū.

Pamatā runa par starptautiskajiem kravu pārvadājumiem pierobežā. Lai tos nodrošinātu, jāšķērso robežpunkti Kārsavā, Zilupē vai Indrā, taču stacijas, kur notiek faktiska kravu pārņemšana, ir tālāk iekšzemē – Rēzeknē un Daugavpilī. Konkrētajā posmā “LDz Cargo” esot ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli un ar atšķirīgu cenu un atlaižu politiku saviem un konkurentu klientiem apgrūtinājis citu komersantu iespējas tirgū. Ar kravu pārvadājumiem Latvijā nodarbojas ari “Baltijas Tranzīta serviss”, “Euro Rail Cargo” un “Baltijas ekspresis”, kas jau gadiem par šo sūdzējies.

“Pēc saņemtajām sūdzībām tika aktualizētas un sāktas konsultācijas gan ar LDz, gan Satiksmes ministriju, gan ar Eiropas Komisiju, tomēr netika ņemts vērā Konkurences padomes minētais, tāpēc 2018. gadā tika uzsākta šī lieta,” skaidro Konkurences padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis.

“Latvijas dzelzceļā” gan turpina palikt pie sava, akcentējot, ka konkurences tiesības nav pārkāptas.

“Maksas noteikšanas metode tiek piemērota vienādi visiem klientiem, tomēr jāņem vērā, ka tarifu ietekmē kravas veids un ir atšķirīgs pakalpojumu apjoms, kas nepieciešamas katras kravas apstrādei,” norāda “Latvijas dzelzceļa” pārstāve Ella Pētermane.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) aicinājis LDz vērtēt zaudējumu piedziņas iespējas no atbildīgajām amatpersonām, ja KP lēmums stāsies spēkā. Patlaban tas jau apstrīdēts, un par turpmākajām darbībām kompānija lems pēc iepazīšanās ar pilnu konkurences sargu lēmumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm