tv3.lv

Lai sildītu ekonomiku, uzņēmējiem, kas darbosies Latgalē, valsts sniegs nodokļu atlaides

Latvijā jau ilgstoši ir milzīga ekonomiskās attīstības plaisa starp Rīgu un reģioniem. Darbavietas koncentrējas Rīgā, un tādējādi Pierīgas novadi ir vienīgie, kur iedzīvotāju skaits aug, pārējos ir dramatisks kritums.

2016. gada 18. martā 21:24

Lai palīdzētu izķepuroties nabadzīgākajiem no reģioniem – Latgalei, Saeimā tiek apspriests likumprojekts, kas visam šim reģionam piešķirtu speciālās ekonomiskās zonas statusu. Tas uzņēmumiem ļautu pretendēt uz būtiskiem nodokļu atvieglojumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cilvēki no Latgales turpina aizplūst. Austrumu pierobežā ir pārāk maz aktīvas uzņēmējdarbības, kas liktu griezties vietējai ekonomikai un radītu darbavietas. Taču investori uz šejieni neraujas. Lai mainītu to, ka ekonomiskā attīstība koncentrējas Pierīgā, Latgales uzņēmējiem ļaus strādāt pēc īpašiem noteikumiem.

Viņiem valsts sniegs būtiskas nekustamā īpašuma un uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides. Pierobežu pašvaldības speciālās ekonomiskās zonas izveidi slavē.

Latgales novadi akcentē vēl kādu svarīgu ieguvumu – ja ekonomika šeit iesils, pierobeža nebūs tukša, bet apdzīvota, savā ziņā risinot jautājumus, kas saistīti ar valsts drošību. Pašlaik ideja par Latgales ekonomiskās zonas izveidi tiek vētīta Saeimā, dzīvē to plānots ieviest jau šogad.

Vienā no Latgales lielākajām pilsētām – Rēzeknē – jau labu laiku ir ieviesta speciālā ekonomiskā zona. Vairāku gadu garumā tās sniegtie nodokļu atvieglojumi ir devuši iespēju veiksmīgi attīstīties daudziem lieliem uzņēmumiem. Tostarp Rēzeknes Dzirnavniekam.

Uzņēmums no apkārtnes zemniekiem pieņem graudus, piedāvā to pirmapstrādes pakalpojumus un glabāšanu. Dzirnavnieks strādā ar stabilu peļņu. Nodokļu atlaide tam ir ievērojama, gadā – ap 100 tūkstošs eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rēzeknē līdzīgus nodokļu atvieglojums saņem vēl 17 uzņēmumi.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm