tv3.lv

KP atļauj “Viada Baltija” un “Petrol Property” iegādāties “Dinaz” degvielas uzpildes stacijas

Konkurences padome (KP) atļāvusi AS “Viada Baltija” un SIA “Petrol Property” iegādāties kopumā 21 “Dinaz” degvielas uzpildes staciju, aģentūru LETA informēja KP.

2021. gada 1. martā 12:00

KP atļāvusi “Petrol Property” un “Viada Baltija” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA “Latvijas nacionālā nekustamo īpašumu aģentūra” aktīviem – 21 degvielas uzpildes staciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkurences uzraugā skaidroja, ka “Petrol Property” un “Latvijas nacionālā nekustamo īpašumu aģentūra” pamatdarbība pārklājas sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanā un pārvaldīšanā. Savukārt “Viada Baltija” pamatdarbība ir degvielas mazumtirdzniecība degvielas uzpildes stacijās, automobiļu rezerves daļu un piederumu mazumtirdzniecība, pārējā mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kā arī sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana.

Plānotā darījuma ietvaros “Petrol Property” iegūs izšķirošu ietekmi pār “Latvijas nacionālās nekustamo īpašumu aģentūras” aktīviem, kuri patlaban ir SIA “Latvijas nacionālā naftas kompānija” lietošanā, kura Latvijas degvielas mazumtirdzniecības tirgū darbojas ar preču zīmi “Dinaz”.

Darījuma rezultātā “Petrol Property” iegūtos aktīvus jeb degvielas uzpildes stacijas nodos lietošanā “Viada Baltija”.

“Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams,” atzina KP.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, 2020.gadā “Viada Baltija” bija Latvijā trešais lielākais komersants pēc mazumtirdzniecībā realizētā degvielas apmēra, bet “Latvijas nacionālā naftas kompānija” bija 12.lielākais komersants pēc mazumtirdzniecībā realizētā degvielas apmēra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viada Baltija” reģistrēta 2015.gadā, un tās pamatkapitāls ir 535 500 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā bija 174,97 miljoni eiro, bet peļņa – 80 563 eiro. “Viada Baltija” patiesie labuma guvēji ir Lietuvas pilsoņi Birute Paleičikiene, Renata Paleičikaite-Polujanskiene, Kristina Paleičikaite-Lesevičiene un Ivans Paleičikas.

Savukārt “Petrol Property” reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 11 miljoni eiro. Šī uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir tie paši, kas “Viada Baltija”. “Petrol Property” 2019.gadu noslēdza ar 3,65 miljonu eiro apgrozījumu un 1,26 miljonu eiro peļņu.

Vienlaikus “Latvijas nacionālā nekustamo īpašumu aģentūra” reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 284 568 eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir SIA “Dinaz holding”, bet tās patiesie labum guvēji ir Genadijs Stankevičs, Nikolajs Jermolajevs un Viktors Busels. Uzņēmums 2019.gadu noslēdza ar 489 304 eiro apgrozījumu un zaudējumiem 236 685 eiro apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm