tv3.lv

Kontroles dienests grib vētīt “ABLV Bank” slēgtos kontus

2019. gada 12. februārī 20:19

Līdz 20. februārim jābūt apstiprinātai “ABLV Bank” lielo kreditoru naudas izcelsmes pārbaudes metodoloģijai. Tā šobrīd iestrēgusi starp Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Kontroles dienestu (KD) un raisa neapmierinātību politiķos, kuri satraucas par Latvijas nokļūšanu ”pelēkajā sarakstā”.

FKTK vadītājs Pēters Putniņš uzskata, ka nupat kavēšanās šķēršļi novērsti un visam jābūt kārtībā. Savu neapmierinātību ar situāciju pauž arī “ABLV Bank” likvidatori, kuru rindās nonācis bijušais Saeimas deputāts Ringolds Balodis.

Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc esot kavējusies metodoloģijas apstiprināšana, ir KD vēlme tajā iekļaut iespēju piekļūt bankas vēsturiskajiem datiem, tai skaitā – slēgtajiem un tukšiem kontiem, tā LNT Ziņām saka Putniņš.

Lai konstatētu lielākas grupas vai vāktu pierādījumus, piemēram, iespējamiem kriminālprocesiem – tas neesot banku uzrauga profils, piebilst FKTK vadītājs. Tas esot finanšu izlūkošanas jautājums, uzraugi nemaz nav trenēti tāda rakstura pārbaudēm, līdz ar to arī “ABLV Bank” pašreizējo lielo noguldījumu izmaksu gadījumus pēc FKTK domām tas neskarot.

Tomēr, respektējot Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) nostāju, ka ir jābūt izpildītam absolūti visam, ko pieprasa Kontroles dienests, FKTK tagad ir uzrunājis bankas likvidatorus, lai tie nāk klajā ar apliecinājumu, ka prasītā informācija par slēgtajiem bankas kontiem ir pieejama, un šādi apliecinājumi varētu tikt doti šonedēļ.

KD vadītāja Ilze Znotiņa LNT Ziņām atzina, ka metodoloģija otrdien vēl nav saņemta, līdz ar to viņa vēl nevarēja pateikt, vai FKTK piedāvājums apmierinās dienesta vēlmes.

Abu institūciju pārstāvji plāno trešdien tikties un kopumā darīs visu, lai iekļautos premjera noteiktajos termiņos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neapmierinātību ar noguldījumu izmaksu kavēšanos pauž arī bankas likvidatori, kuru rindās, iespējams, tieši tāpēc nokļuvis bijušais Saeimas deputāts Ringolds Balodis. Viņš ir pārliecināts, ka viņam pietiek vajadzīgo zināšanu šim amatam.

Balodis bija atjaunojis zvērināta advokāta statusu, un banka viņam izteica piedāvājumu laikā, kad viņš bija pārdomās par nākamo darbu. Viņš gan pieļāva, ka zināšanas par procesiem Saeimā varētu viņam noderēt arī likvidatora darbā.

“ABLV Bank”, komentējot Baloža aicināšanu, skaidroja, ka šajā uzņēmuma likvidācijas brīdī bija īpaši būtiski piesaistīt ekspertu, zvērinātu advokātu, kurš specializējies valststiesībās un salīdzinošajās konstitucionālajās tiesībās.

Šobrīd neoficiālā informācija liecina, ka, nepastiprinot metodoloģiju, varētu ripot vaininieku galvas. FKTK vadītājs uzskata, ka neko kļūdainu vai nepareizu nav izdarījis, tomēr rēķinās, ka amata saglabāšana atkarīga no politiķu lēmumiem.

Runājot par pašu naudas izmaksas metodoloģiju, FKTK vadītājs uzsvēra, ka tā būs pakļauta arī tālākiem uzlabojumiem, iespējams, līdz pat bankas likvidācijas procesa beigām, jo šobrīd tās vairāk ir pamata vadlīnijas teorētiskā līmenī, kurām sevi vēl jāpierāda praksē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm