Konkurences padome ļauj “Aibe pārtika” izvērsties Kurzemē

Konkurences padome (KP) atļāvusi apvienošanos, SIA “Aibe pārtika” un SIA “MT Latvia” iegūstot īpašumā aktīvus vai tiesības tos izmantot no SIA “Rožu nami”, SIA “Pārsa” un SIA “HRG-lux”, tostarp sešus mazumtirdzniecības veikalus Skrundā, Kuldīgas un Ventspils novados, liecina KP publiskotā informācija.

2021. gada 21. septembrī 15:50

KP nekonstatēja būtisku ietekmi konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Pēc apvienošanās “Aibe pārtika” un “MT Latvia” paplašināsies Kurzemes reģionā – O.Kalpaka ielā 2 un Saldus ielā 7, Skrundā, “Amoli”, Ēdoles pagastā, “Vārpas”, Zlēku pagastā, “Virsaiši”, Padures pagastā, “Laidas”, Priedainē, Kurmāles pag. un Graudu ielā 5, Kuldīgā. Attiecīgajās adresēs iepriekš darbojās veikalu operatori “Hrg-Lux” un “Pārsa”. Šajos veikalos darbību, sākot “Aibe pārtika”, arī turpmāk veikali darbosies “Aibe” mazumtirdzniecības tīklā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Aibe pārtika”, “Pārsa” un “HRG-lux” darbību veic ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū nespecializētajos veikalos, kā arī ikdienas patēriņa preču iepirkuma tirgū. Šie mazumtirdzniecības veikalu operatori darbojas ar preču zīmi “Aibe” SIA “Latvijas neatkarīgo tirgotāju kooperācija” tīklā.

Savukārt “MT Latvia” un “Rožu nami” darbību veic sava nekustamā īpašuma iznomāšanas un pārvaldīšanas tirgū. Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētie tirgi ir ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgus nespecializētajos veikalos, ikdienas patēriņa preču iepirkuma tirgus un sava nekustamā īpašuma iznomāšanas un pārvaldīšanas tirgus Latvijā.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, konkurences uzraugi secinājuši, ka līdz ar apvienošanos būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Aibe pārtika” reģistrēts 2020.gada septembrī, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 250 000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas “Aljansas Aibe”, bet patiesais labuma guvējs – Lietuvas pilsonis Renats Vaitkevičs. Savukārt “MT Latvia” reģistrēts 2014.gada jūnijā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 500 000 eiro. Kompānijas īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir tie paši, kas “Aibe pārtika”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm