tv3.lv

Jaunie ierobežojumi nemazina cilvēku vēlmi iepirkties; pie Lubānas ielas “Depo” lielas auto rindas un pircēju gūzma

No šodienas līdz ārkārtējās situācijas beigām brīvdienās aizliegts darboties lielajiem saimniecības un mēbeļu preču veikaliem, tā piektdien vēlu vakarā lēma valdība. Tas gan nemazina cilvēku vēlmi iepirkties. Tā piemēram, sestdien pamatīga burzma un pat auto sastrēgumi veidojās pie “Depo” veikala Lubānas ielā.

2020. gada 14. novembrī 20:00

Valdības noteiktās izmaiņas pamatīgi ietekmējušas lielveikala “Depo” darbību. Vairāki lielākie centri aizvērti, taču Lubānas ielā veikals darbojas, kā ierasts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piektdien vēlu vakarā valdība vienojās, ka veikalu, kuru platība ir zem 10 000 kvadrātmetriem, darbība netiek ierobežota un tādos drīkst tirgoties ar visplašāko un dažādāko preču sortimentu. Ja Berģu “Depo” platības ziņā ir lielāks un tādēļ slēgts, tad nedaudz mazākais savu darbību turpina.

Lasi vēl – Ārkārtējās situācijas dēļ ietekmētie “Depo” īpašnieki cer uz valsts atbalstu zaudējumu gadījumā

Un sestdien ap pusdienlaiku pie veikala veidojās pamatīga automašīnu rinda. Drūzmēšanās arī pie ieejas, kur apsargi aicina klientiem pirms ienākšanas paņemt iepirkuma ratiņus.

“Valdības apstiprinātie grozījumi nozīmē, ka tādi veikali kā “Jysk”, “Cenu klubs” un citi, kas atrodas tirdzniecības centros, brīvdienās strādāt nedrīkst. Savukārt higiēnas preču veikalu, piemēram, “Drogas”, darbība ir atļauta gan tirdzniecības centros, gan ārpus tiem. Tādi veikali, kā “Depo”, “K-Senukai”, “Kurši”, “IKEA” un citi, kuru kopējā tirdzniecības platība ir virs 10 000 kvadrātmetriem, brīvdienās un svētku dienās strādāt nedrīkst; savukārt ja to platība ir zem 10 000 kvadrātmetriem, to darbība būs atļauta,” informē Ekonomikas ministrija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Soctīklos par valdības lēmumu izskan kritika, – ja reiz lielākos veikalus aizver, tad pircēji dosies uz mazākajiem, un drūzma neizbēgama.

“Noteikti mēs respektējam valdības lēmumu,” saka veikala “Depo” pārstāvis Artūrs Purtālis, bet aicina izvērtēt nepieciešamību doties iepirkties. Lai uzraudzītu situāciju un kontrolētu klientu plūsmu strādā papildus darbinieki.

“Aicinām cilvēkus bez mērķa nedoties uz veikalu. Ja tomēr nepieciešamība parādās, apkopot iepirkuma sarakstu mājās, no ģimenes dodas iepirkties tikai viens cilvēks, pēc saraksta, tāpēc “Depo” ir papildinājis cilvēku skaitu, lai operatīvāk spētu atbalstīt klientu un mazāk viņam nāktos pavadīt laiku šajā tirdzniecības centrā,” skaidro Purtālis.

Arī veselības ministre Ilze Viņķele (AP) savā ierakstā mikroblogošanas vietnē “Twitter” kontā sestdien aicināja iedzīvotājus bez vajadzības uz veikaliem neiet: “Katra iepirkšanās veikalā ar ģimeni (ja iepirkšanās grupā nav objektīvas vajadzības), pieliek kādu dienu klāt striktākiem ierobežojumiem, vairāk inficētiem un stacionētiem. Padomā, pirms dodies uz veikalu.”

Veselības ministrija mudina labāk iepirkties internetā un izvēlēties bezkontaktu piegādi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm