tv3.lv

“Food Union” divos gados investējis 2,4 miljonus eiro autoparka atjaunošanā CO2 samazināšanai

Piena pārstrādes uzņēmumu grupa “Food Union” investējis papildu miljonu eiro jaunajā un videi draudzīgajā autoparkā CO2 izmešu samazināšanai, informēja kompānijā.

2021. gada 19. decembrī 8:30

Par ieguldītajiem investīcijām uzņēmums ir iegādājies 10 jaunus kravas auto ar jaunākajiem “Euro 6” dzinējiem un divām aukstuma kamerām, kas nodrošina iespēju pārvadāt produktus multitemperatūras režīmos. Rezultātā autoparkā, kura atjaunošana sākās 2019.gadā ar 14 jaunām automašīnām 1,4 miljonu eiro apmērā, divu gadu laikā investēti kopumā 2,4 miljoni eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Patlaban 50% no “Food Union” autoparka jeb 24 no 47 automašīnām nav vecākas par diviem gadiem.

Jaunās ”Scania” multitemperatūras kravas automašīnas aprīkotas ar videi draudzīgo “Euro 6” un divu dažādu temperatūru kameru risinājumu, kas ļauj vienā automašīnā pārvadāt gan piena produktus, gan asaldējumu un saldētos produktus. Pateicoties pēdējo divu gadu laikā iepirktajiem auto, šogad vien samazināts nobraukto kilometru skaits par 2600 kilometriem dienā, kas ir par 26,5% mazāk, nekā pirms autoparka atjaunošanas. Tā rezultātā kaitīgo oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzums samazinājies par 342,5 kilogramiem dienā. Pateicoties “Euro 6” standartam, slāpekļa oksīda (NOx) izmeši samazinājušies sešas reizes salīdzinājumā ar periodu pirms autoparka atjaunošanas, norāda kompānijā.

Irēna Holodnaja
”Food Union” ģenerāldirektore Latvijā

“Līdz ar jaunā veida kravas automašīnu iegādi, mēs varam efektīvāk plānot piegādes maršrutus un izdevumus, kas saistīti ar tiem, proti, doties uz vienu maršrutu vienreiz, nevis ar divām mašīnām, kā tas bija līdz šim. Tā mēs ietaupām laiku, cilvēku resursus, kaitīgos izmešus un degvielu, kas īpaši aktuāli ir šajā brīdī pie augošajām degvielas cenām. Šādi veidots autoparks arīdzan mums paver iespējas sniegt arvien vairāk loģistikas ārpakalpojumu – pārvadāt citu ražotāju produktus, kuriem saistoši mūsu maršruti un multitemperatūras kameru iespējas.”

“Food Union” grupā ir Latvijas “Rīgas piena kombināts”, kas 2020.gada februārī pievienoja “Rīgas piensaimnieku”, un “Valmieras piens”, tāpat grupā ir lielākais saldējuma ražotājs Igaunijā “Premia”, lielākais saldējuma ražotājs Dānijā “Premier Is” un saldējuma izplatītājs “Hjem Is”, saldējuma ražotājs Norvēģijā “Isbjrn Is”, saldējuma ražotājs Rumānijā “Alpin57Lux” un saldējuma ražotājs Baltkrievijā “Ingman Ice Cream”. “Food Union” ir arī divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā. Koncerna lielākais akcionārs ir uzņēmējs no Krievijas Andrejs Beshmeļņickis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm