tv3.lv

“Facebook” tuvāko mēnešu laikā Rīgā atvērs biroju satura uzraudzībai

Pēc “Facebook” pasūtījuma Rīgā jau ir sākta biroja telpu un drīzumā arī darbinieku meklēšana. Centra uzdevums būs uzraudzīt saturu un reaģēt pēc saņemtajām sūdzībām. Latvijas atbildīgajiem dienestiem ir cerība, ka šādi veiksmīgāk varēs cīnīties pret manipulēšanu ar sabiedrību.

Satura pārskatīšanas centru Rīgā “Facebook” veido, lai šī reģiona lokālajās valodās varētu atklāt un dzēst visus tos ierakstus, kurā ir naida runa, aicinājumi uz vardarbību, terorismu, ceļ paniku.

“Facebook” satura pārskatīšanas centrs Rīgā reaģēs arī uz saņemtajām sūdzībām, piemēram, par dezinformāciju, manipulēšanu ar sabiedrību, manipulatīviem viltus kontiem. “Facebook” ienākšanu Latvijā atzinīgi novērtē NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā, kas bieži jau līdz šim informējis “Facebook” par dažādu interešu grupu manipulēšanu ar sabiedrisko domas, piemēram, iedragājot demokrātiskos procesus.

Jānis Sārts
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors

Ir runa par organizētām ietekmes kampaņām, kurās šie tīkli tiek izmantoti, lai panāktu ietekmi uz atsevišķām valstīm. Viņiem pieder ne tikai “Facebook”, bet “Instagram” un “WhatsApp”, un katra no platformām ir tikusi izmantota plašās dezinformācijas kampaņās, reizēm ar ļoti bēdīgām sekām.

NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā cer, ka līdz ar “Facebook” satura monitorēšanas biroja atvēršanu Latvijā, starp abām pusēm izvērtīsies vēl ciešāka sadarbība pret ietekmes kampaņām.

“”Facebook” demonstrē gatavību cīnīties ar šīm problēmām arī citās valodās. Manuprāt, mums ir ļoti labi, ka tas notiks arī latviešu valodā, tas notiks arī krievu valodā, tas padarīs to vidi tīrāku,” norāda Sārts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Facebook” iniciatīvu atvērt biroju Rīgā novērtē arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), lai gan tam jau līdz šim ir bijusi veiksmīga sadarbība, pieprasot informāciju par partiju reklāmas tēriņiem “Facebook” un tam piederošajā “Instagram” priekšvēlēšanu laikā.

Dāvis Sirmais
KNAB pārstāvis

Komunikācijas ātrumu uzlabotu, kā arī noteikti tie cilvēki, kas strādās šeit uz vietas, zinās Latvijas likumdošanas nianses.

Savukart pētnieciskās žurnālistikas centrā “Re:Baltica” gan aicina pāragri neatslābt. Kad pirms Saeimas vēlēšanām “Re:Baltica” aktīvi informēja “Facebook” par anonīmām lapām ar slēptu politisko aģitāciju vai konkrētu partiju nomelnošanu, tad, aizbildinoties ar vārda brīvību, “Facebook” nekādi neesot reaģējis

Inga Spriņģe
pētniciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” dibinātāja

Ja līdz šim bija viens cilvēks uz 22 valstīm, tā bija maz produktīva sadarbība.

“Facebook” satura pārskatīšanas centra nu jau ar 150 darbavietām izveidi Rīgā “Re:Baltica” skaidro ar interneta giganta gatavošanos Eiropas Savienības vēlmei ieviest sociālo tīklu regulāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

””Facebook” jūt elpu pakausī, ka būs regulācija. ”Facebook” tiešām uztraucas tieši pēdējo notikumu dēļ ar Krievijas iejaukšanos. Arī Eiropas Parlamenta vēlēšanas tuvojas un ir atvēlēti pieci miljoni eiro, lai potenciāli cīnītos pret dezinformāciju. ”Facebook” vienkārši saprot, ka būs ziepes. Ja turpinās izlikties par beigtiem un mirušiem, viņu bizness no tā vēl vairāk cietīs,” saka Spriņģe.

Kurā mēnesī nākamgad “Facebook” atvērs savu biroju Latvijā un kad sāksies darbinieku meklēšana, nav vēl zināms. Tikmēr pētnieciskās žurnālistikas centrā “Re:Baltica” izsaka cerību, ka kāds liks pamosties arī “Google” jo šis interneta gigants esot arogants un attiecīgās sūdzības pilnībā ignorējot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm