tv3.lv

Divi ēdināšanas jomas uzņēmēji deputātiem sūdzas par netaisnīgu situāciju, jo nesaņem atbalstu Covid‑19 krīzē

Valsts atbalsts Covid-19 krīzē nav pieejams visiem, kam tas tika solīts, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē apgalvoja restorānu “Vairāk saules” līdzīpašnieks Endijs Bērziņš un “Baltic Restaurants” valdes loceklis Guntis Bredovskis.

2020. gada 7. decembrī 13:38

Komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) un deputāts Gatis Eglītis (JKP) solīja, ka šajā jautājumā finanšu ministra Jāņa Reira (JV) darba grupā būtu jārod risinājums līdz ceturtdienai, 10.decembrim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērziņš uzskata, ka izveidojusies netaisnīga situācija, jo “Vairāk saules” nesaņem nekādu atbalstu, lai gan ticis solīts, ka palīdzēs lielajiem nodokļu maksātājiem un tiem, kuri nemaksā “aplokšņu algas”. Uzņēmuma līdzīpašnieks uzsvēra, ka 2019.gadā uzņēmums nodokļos nomaksāja tuvu pie 2 miljoniem eiro un uztur vairāk nekā 300 darba vietas. Pirms diviem gadiem Valsts policija gan bija sākusi izmeklēšanu aizdomās par iejaukšanos uzņēmuma kases aparātu darbībā.

Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis norādīja, ka iepriekš ir runājis ar Bērziņu un ka tiks turpināts mēģināt atrast labākos risinājumus. Miezainis pauda, ka nevar tikt pārkāptas Eiropas Komisijas (EK) vadlīnijas, taču FM darba grupas sēdē varētu tikt strādāts pie īpaši saskaņotu atbalsta pasākumu ieviešanas.

“Baltic Restaurants” valdes loceklis Bredovskis norādīja, ka viņa uzņēmums nodarbina vairāk nekā 800 darbinieku un 2019.gadā nodokļus nomaksājis 5,8 miljonus eiro. Taču kā daudzprofilu uzņēmums tas neizpilda kritēriju par 20% sezonālo apgrozījuma krituma, kas nepieciešams, lai saņemtu atbalstu. “Diemžēl mūsu darbinieki tiek “sodīti” un nesaņem dīkstāves pabalstu par novembri,” norādīja Bredovskis, kurš gan pauda cerību uz risinājumu decembrī.

Deputāte Ilze Indriksone (NA) vaicāja par iespējām atbalsta saņemšanas iespējas noteikt elastīgākas, ar vairākiem iespējamiem apakšvariantiem, kādiem nosacījumiem ir “jāizpildās” par uzņēmuma darbību. EM pārstāvis Kristaps Soms cita starpā skaidroja, ka vienveidība nosacījumos nepieciešama, lai atbilstoši EK nosacījumiem tas neskaitītos valsts atbalsts.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) aģentūru LETA informēja, ka SIA “Vēl vairāk saules” iesniegums saņemts 4.decembrī, bet tas vēl nav izskatīts, savukārt SIA “Baltic restaurants Latvia” ar iesniegumu VID nav vērsušies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Budžeta komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas likumā, kas gan tieši neesot saistīti ar uzņēmēju aprakstīto negatīvo situāciju, bet paredz arī atbalsta saņemšanas termiņu pagarināšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm