Saturs turpinās pēc reklāmas

Covid‑19 krīze: pasažieru skaits uz ekskursiju kuģīšiem sarucis par 80‑90%

Tūristu skaita samazinājuma dēļ cieš mazo ekskursiju kuģīšu bizness, kas jau ir kļuvis par Rīgas sejas neatņemamu daļu. Lai arī samazinātā skaitā, tie tomēr turpina kursēt pa Daugavu un Rīgas kanālu. Radot negaidītas priekšrocības vietējo iedzīvotāju atpūtai.

2020. gada 15. jūnijā 8:22

Neņemot vērā Covid-19 krīzi, Rīgā atsākuši darbību divi no trīs ekskursiju kuģošanas uzņēmumiem. Tomēr abos pasažieru skaits ir sarucis apmēram par 80-90%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Mazā kuģīša ”Marija” ietilpība ir astoņi cilvēki. Bet krīzes laikā tas kursē arī tad, ja ir pieteicies pasažieris. Un šī īstenībā ir diezgan ekskluzīva iespēja izbaudīt braucienu vienatnē.

Uzņēmums “Riga by Canal” šosezon ir samazinājis kuģīšu skaitu. Ierasto četru vietā pašlaik darbadienās kursē tikai viens, bet piektdienās, sestdienās un svētdienās – divi.

“Ja dienā mēs veicām septiņus, astoņus, pat karstā laikā 10 reisus, tad tagad, ja ir četri reisi, tad mēs esam priecīgi. Arī darba laiks ir samazināts. Ja kapteiņi man bija darbā vasarā 12, tad tagad tikai trīs,” stāsta uzņēmuma ”Riga by Canal” direktore Iveta Skane.

Tāpat kā visur, arī uz kuģīšu klājiem ir jāievēro pretvīrusa prasības. Piemēram, lielākais kuģītis ”Laima”, kurā ir 19 vietas, tagad ir sadalīts trijās daļās.

“Salikusi pa vidu arī norobežojumus, kuģis ir sadalīta trijās daļās. Aizmugurējajā daļā var sēdēt cilvēki, piemēram, ģimene, aiztaisīt durvis, tad ir vidus salons, kas ir sadalīts divās daļās. Un pie kapteiņa,” norāda uzņēmuma ”Riga by Canal” direktore.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Katru dienu piestātnē pasažierus gaida arī kuģītis ”Vecrīga”. Reisu grafiks salikts, taču bieži vien pasažieru trūkuma dēļ daudzi plānotie reisi tomēr nenotiek.

“Mums ir noteikts minimums. Ja ir kaut kādi astoņi cilvēki uz liela kuģa, un mums ir arī kanālkuģi, tur mums ir minimums divi cilvēki, un tagad arī no nākamās piektdienas atklāsim maršrutu uz Jūrmalu. Tur mēs vēl neesam izdomājuši minimumu,” norāda uzņēmuma ”River cruises Latvia” valdes loceklis Jānis Uvarovs.

Biļešu cenas kuģotāji gan nav samazinājuši, jo mazais pasažieru skaits jau tā nesedz izdevumus. Vislielāko robu kuģotājiem radījis tas, ka Rīgā vairs neienāk lielie kruīza laineri. Kā arī ārkārtas situācijas dēļ atkrituši banketi un citi saviesīgie pasākumi uz klāja. Tomēr uzņēmēji ir noskaņoti optimistiski.

“Mums bija doma samazināt kaut kāda dienas sākumā pašā. Bet tad pieņēmām tādu lēmumu, ka nevar tā. Ja mēs aktīvi darbosimies, tad tas tieši dos pozitīvo, ka cilvēki varētu nākt pie mums. Redzēt, ka notiek kaut kāda aktivitāte, nevis visu laiku: ciet, ciet, ciet,” pauž uzņēmuma ”River cruises Latvia” valdes loceklis.

Pagaidām mazo kuģīšu biznesam atbalstu sniegusi tikai Rīgas dome, kas iedevusi lielas atlaides piestātņu nomai. Uzņēmēji lūdz tās saglabāt līdz nākamā gada aprīlim. Un ļoti cer, ka tuvākajā laikā tūristu plūsma Rīgā sāks palielināties, lai kuģīši varētu noturēties virs ūdens un kursēt arī nākamgad.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas