Saturs turpinās pēc reklāmas

Cenšoties ierobežot ātro kredītu reklāmas medijos, iepriekšēja Saeima likumā iestrādājusi brāķi

12. Saeimas sasaukums, īsi pirms vēlēšanām lemjot par ātro kredītu ierobežošanu, likumā iestrādājis brāķi. Aizliegums reklamēties medijos attiecināts arī uz citiem kreditēšanas veidiem, piemēram, banku piedāvāto līzingu vai preču iegādi uz nomaksu. Jaunā Saeima sola šo kļūdu labot.

2019. gada 12. februārī 19:35

Uz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi otrdien satraukušās ieradās gan Reklāmas, gan Raidorganizāciju asociāciju pārstāvji. Deputātiem skaidrots, ka plānotie reklāmas ierobežojumi, ko pērn pieņēma iepriekšējais parlamenta sasaukums, negatīvi ietekmēs Latvijas mediju vidi. Pieņemtais aizliegums ātrajiem kredītiem reklamēties medijos attiektos arī uz citiem kreditēšanas veidiem, ko piedāvā bankas un mazumtirgotāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Baiba Liepiņa
Latvijas Reklāmas asociācijas vadītāja

Šobrīd ir ierobežoti visi kreditēšanas veidi, kas ir līzingi, uz nomaksu. Mēs gribējām ierobežot ātros kredītus, bet – ko mēs tagad esam izdarījuši? Jūs visi esat redzējuši mobilā telefona reklāmas, kur, piemēram, vienu telefonu pa 10 eiro, otru – pa 20, šādas reklāmas vairs nevarēs parādīties.

Tik visaptverošs kredītu reklāmas aizliegums atstātu pamatīgu robu mediju ieņēmumos. Aplēsts, ka ik gadu televīziju un radio ieņēmumi samazinātos par 10 miljoniem eiro.

“Īstenība tas ir dramatiski un tas viss ietekmēs vietējo saturu, tad ir jautājums, ko mēs darām tālāk? Vai mēs pieņemam, ka tā situācija ir tāda un ka daudzi mediji vienkārši taisās ciet, vai neražo vietējo saturu un izbeidz savu dzīvi?” retoriski jautā Latvijas Raidorganizāciju asociācijas vadītājs Andris Ķēniņš.

Deputāti par šādu likumā iestrādāto brāķi pauda izbrīnu un metās meklēt vainīgos.

 

13. Saeimas Cilvēktiesību komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV):

Mums, deputātiem 12. Saeimā, tas tika pasniegts, ka tas ir aizliegums ātrajiem kredītiem. Man ir jautājums Kučinskim. Jūs zinājāt par to, ka zem šī te aizlieguma iet visi pārējie iespējamie kreditēšanas modeļi?

13. Saeimas Cilvēktiesību komisijas deputāts Māris Kučinskis (ZZS):

Tā bilde ir mazliet savādāka, valdībā pret šiem grozījumiem piesardzīgi izturējās. Un tie nebija valdības virzīti. Es atgādinu, ka Saeimā deputāti sacentās, kurš ir lielāks kredītu nīdējs. Tāpēc par rezultātu īsti es nebrīnos.  Toreiz jums vajadzēja skaļāk runāt.

 

Komisijas deputāti vienojās, ka iepriekšējās Saeimas ieviestie ierobežojumi ar steigu ir jāpārskata, jo izmaiņas, kas attiecas uz kreditēšanas pakalpojumu reklāmu, stāsies spēkā šī gada jūlijā, vienlaikus paužot, ka ātro kredītfirmu reklāmu aizliegums medijos joprojām paliks spēkā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas