Balvu “Gada investīcija 2017” saņem aktīvu pārvaldības uzņēmuma “Providence Equity Partners” darījums – “MTG” Baltijas biznesa iegāde

Iniciatīvas “Gada investors” ietvaros svinīgā ceremonijā apbalvoti investori par 2017. gada sekmīgākajiem un nozīmīgākajiem ieguldījumiem Latvijā. Balvu “Gada investīcija” juridisko un institucionālo investoru vidū saņēma starptautiskas aktīvu pārvaldības firmas “Providence Equity Partners” (“Providence”) darījums – Zviedrijas mediju koncerna “Modern Times Group” (“MTG”) Baltijas biznesa iegāde.

2018. gada 19. janvārī 17:00

“Providence” pārstāve, iegādātā mediju uzņēmuma “All Media Baltics” finanšu direktore Indre Rakauskiene, saņemot balvu “Gada investīcija 2017”, teica: “”Providence Equity Partners” ir gandarīti par balvu un apmierināti ar savu ieguldījumu spēcīgā un ļoti perspektīvā mediju uzņēmumā. “Providence” ir veikusi vairākas investīcijas Baltijā un ir optimistiska par šo trīs valstu ekonomisko attīstību. Tāpēc arī bez agrākajām investīcijām telekomunikāciju sektorā 2016. gadā, 2017. gadā investējām Baltijas mediju sektora vadošajā uzņēmumā. Tagad “Providence” ir uzsācis aktīvu uzņēmuma un jaunu produktu attīstības procesu. Varu solīt, ka drīzumā varēsim baudīt šī procesa darba augļus.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“All Media Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena apbalvošanas ceremonijā uzsvēra: “Pārstāvot uzņēmumu, kuru iegādājās pasaules klases aktīvu pārvaldības kompānija “Providence”, varam droši teikt – ir sākusies jauna ēra Baltijas mediju telpā. “Providence” starptautiskā pieredze un zināšanas, kā arī vērienīgā investīciju programma dos iespēju “All Media Baltics” kļūt par sava veida game changer jeb spēles noteikumu mainītāju, kas radīs jaunu satura lietošanas pieredzi mūsu tik dažādajām auditorijām.”

Kā jau ziņots, 2017. gada 18. oktobrī tika noslēgts darījums, kā rezultātā starptautisks aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums “Providence Equity Partners” iegādājās Zviedrijas mediju grupas “MTG” biznesu Baltijā. Jauniegādātais uzņēmums turpina strādāt ar nosaukumu “All Media Baltics” un nodrošina televīzijas kanālu TV3, LNT, TV6, Kanāls 2, radio Star FM, lielākā Latvijas video portāla TVPlay, ziņu un izklaides portāla Skaties.lv, TV Play Baltics satelīttelevīzijas un SmartAD darbību Baltijas valstīs.

Par iniciatīvu “Gada investors”

“Gada investors” ir biedrību “Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija” (LVCA) un “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN) kopīgi īstenota iniciatīva ar mērķi reizi gadā uzteikt investorus un darījumu konsultantus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā. Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz investoru būtisko lomu biznesa projektu izaugsmē. Balvai pieteikties aicināti paši investori un finanšu vai juridiskie konsultanti, kā arī pretendentus izvirzīt var ikviens Latvijas iedzīvotājs. Balvu ieguvēji tiek noteikti LVCA un LatBAN biedru balsojumos.

“Gada investors ’17” laureāti juridisko un institucionālo investoru sektorā

  • Apbalvojumu “Gada investīcija” saņēmusi starptautiskā aktīvu pārvaldības kompānija “Providence Equity Partners” par Zviedrijas mediju koncerna “Modern Times Group” (MTG) raidorganizāciju biznesa Baltijas valstīs iegādi.
  • Nominācijā “Gada finanšu konsultants” apbalvots finanšu konsultāciju uzņēmums “Superia” par konsultācijām aktīvu pārvaldības kompānijai “Providence Equity Partners” MTG grupas Baltijas uzņēmumu iegādē.
  • Apbalvojumu “Gada juridiskais konsultants” saņēmis advokātu birojs “Sorainen” par konsultācijām “Providence Equity Partners” MTG grupas Baltijas uzņēmumu iegādē.
  • Nominācijā “Gada pārdošana” par uzvarētāju atzīts riska kapitāla fondu pārvaldnieks “ZGI Capital” par izstāžu pakalpojumu sniedzēja “Art Fairs Service” kapitāldaļu pārdošanas darījumu. Tā ietvaros pārdots viss fonda ieguldījums (28% kapitāla daļu). Sākotnējais fonda ieguldījums ir 280 000 eiro, pārdošanas darījums nodrošināja fondam atdevi IRR 26% apmērā.
  • Balvu “Gada nozares atbalstītājs” saņēmusi Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) par ieguldījumu Latvijas un Baltijas valstu riska kapitāla tirgus attīstībā un riska kapitāla fondu pārvaldnieku un investoru profesionālajā apmācībā.

“Latvijas riska kapitāla nozare ir aizvadījusi veiksmīgu gadu, kopumā investējot 26 miljonus eiro valsts ekonomikā. Esmu gandarīts, ka Latvija ir pirmā valsts Eiropā, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros izvēlēti akcelerācijas fondu pārvaldnieki, tie veido spēcīgu platformu investoru un jauno uzņēmēju sadarbībai. Jau šodien ir skaidrs, ka Latvijas simtgades gadā ar investoru un darījumus pavadošo profesionāļu līdzdalību taps jauni Latvijas biznesa veiksmes stāsti, tiks attīstīti jaunuzņēmumi ar vērā ņemamu izaugsmes potenciālu. Mēs stiprinām Latvijas konkurētspēju ilgtermiņā!” stāsta Edgars Pīgoznis, LVCA valdes priekšsēdētājs.

2017. gada apbalvojumu ieguvēji privāto personu investoru sektorā

  • Par uzvarētāju nominācijā “Gada investīcija” atzīts 39 Latvijas investoru apvienības ieguldījums 2,265 miljonu eiro apmērā ieguldījumu pārvaldes sabiedrībā “INDEXO”. Tas ir Latvijas pensiju fondu projekts ar tā dibinātāju ambīcijām uzlabot Latvijas finanšu vidi un pensiju sistēmas efektivitāti.
  • Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi atzīts investoru Jura Birznieka un Ulda Salzirņa ieguldījums uzņēmumā “STROPS Technologies”. Izmantojot “STROPS” mobilās novērošanas sistēmas, tiek efektīvi atrisināti nelegālās mēslošanas gadījumi. Uzņēmums no investoriem un izmantojot Altum pilotprogrammu kopumā ir saņēmis 162 500 eiro, no kuriem 62500 eiro saņemti 2017. gadā.
  • Apbalvojumu “Gada nozares atbalstītājs” privāto investoru sektorā saņem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 2017. gada laikā LIAA aktīvi sāka darboties reģionālie biznesa inkubatori, kuri ir būtisks jaunuzņēmumu atbalsts sākuma posmā un palīdz nodrošināt projektu plūsmu arī LatBAN Investīciju sesijām un privātajiem investoriem.

Plašāka informācija par “Gada investors ’17” iniciatīvu un vizuālais materiāls no apbalvošanas ceremonijas pieejams interneta vietnē “www.gadainvestors.lv.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm