tv3.lv

Atļauj individuālas fotosesijas ārtelpās, bēru ceremonijas iekštelpās un atsevišķus skaistumkopšanas pakalpojumus

No šodienas, 1. marta, pastiprinātos drošības apstākļos atļauts organizēt individuālas fotosesijas ārtelpās, bēru ceremonijas arī iekštelpās, kā arī sniegt manikīra, pedikīra, podologa un friziera pakalpojumus.

2021. gada 1. martā 6:00

No 1. marta, skrupulozi ievērojot piesardzības pasākumu kopumu, atkal pieejami frizieru, manikīru, pedikīru un podologu pakalpojumi. Pakalpojumu sniedzējiem par savu darbību jāziņo Veselības inspekcijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus šo pakalpojumu sniedzējiem jāatceras, ka viens no būtiskākajiem rādītājiem turpmākajos drošības pasākumos ir 25 kvadrātmetru platība uz katru apmeklētāju. Ja pieejamā platība ir mazāka, pakalpojuma sniegšanas vietā atrodas tikai viens pakalpojuma sniedzējs un viens pakalpojuma saņēmējs. Savukārt, ja katram klientam pieejamā platība ir lielāka par 25 kvadrātmetriem, pakalpojuma sniegšanas vietā var būt arī vairākas darba vietas, taču tām jābūt atsevišķās telpās vai ar divu metru distanci un aizsargbarjeru starp tām.

Tāpat manikīra, pedikīra, podologa un friziera pakalpojumu sniedzējiem jāievēro vairāki nosacījumi pakalpojumu organizēšanā – noteikti laika intervāli starp klientiem, regulāra telpu vēdināšana un pierakstu sistēmas ieviešana, kurā tiek reģistrēti klienti un to kontaktinformācija, lai inficēšanās ar Covid-19 konstatēšanas gadījumā iestādē atbildīgās iestādes varētu operatīvi informēt par iespējamām kontaktpersonām.

Ieviešot minētos pasākumus, katrs skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējs nosaka arī personu, kas organizē šos pasākumus un ir atbildīga par to ievērošanu. Šī persona arī nodrošina, ka pie ieejas, labi redzamā vietā ir izvietota informācija par epidemioloģiskās drošības prasībām ne tikai latviski, bet arī angļu un krievu valodā un pieejams roku dezinfekcijas līdzeklis ar vismaz 70% etanola sastāvā.

Tāpat turpmāk bēru ceremonijas tiks atļautas arī iekštelpās. Vienlaikus tiks saglabāti visi iepriekšējie nosacījumi, tas ir pulcēties atļauts ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu) un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Uz katru bēru ceremonijas dalībnieku jānodrošina vismaz 10 kvadrātmetri no telpu platības, un pulcēšanās laikā jālieto mutes un deguna aizsegi.

Tāpat, rūpīgi izvērtējot nepieciešamību un riskus, no šodienas iespējama individuālo fotopakalpojumu sniegšana ārtelpā ar nosacījumu, ka tajā piedalās viens fotogrāfs un viens klients un starp abiem ir ievērota vismaz divu metru distance.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm