tv3.lv

Ārkārtējās situācijas dēļ ietekmētie “Depo” īpašnieki cer uz valsts atbalstu zaudējumu gadījumā

Ārkārtējās situācijas dēļ ietekmētie būvniecības preču tirdzniecības tīkla “Depo” īpašnieki cer uz valsts atbalstu zaudējumu gadījumā, aģentūra LETA noskaidroja uzņēmumā.

2020. gada 14. novembrī 16:23

“Depo” pārstāvji aģentūru LETA jau vakar informēja, ka nedēļas nogalē Covid-19 izplatības mazināšanai būs slēgti četri no deviņiem būvniecības preču tirdzniecības tīkla “Depo” veikaliem – Rīgā, Krasta ielā, Berģos, kā arī Liepājā un Daugavpilī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – ”Depo” ievēros valdības lēmumu un slēgs lielākos veikalus brīvdienās

Sestdien uzņēmumā aģentūrai LETA pauda cerību, ka valdība pieņem lēmumus, balstoties uz speciālistu un epidemiologu ieteikumiem.

“Vakardienas lēmums “Depo” veikalus neietekmēja, mēs bijām gatavi slēgt dažus no saviem veikaliem jau iepriekš, saskaņā ar 6.novembrī izdoto Ministru kabineta rīkojumu,” norādīja uzņēmuma pārstāvis Matīss Rutks.

Šodien līdz plkst.12 klientu plūsma mazākajos veikalos ir vienmērīga un uzņēmums darījis visu, lai samazinātu cilvēku iepirkšanās laiku “Depo”, palielinot darbinieku skaitu, sacīja Rutks.

Tomēr, ņemot vērā, ka “Depo” nodokļos ir samaksājis 400 miljonus eiro, uzņēmums cer, ka “valsts būs godprātīga un sniegs atbalstu mums un arī citiem uzņēmumiem zaudējumu gadījumā”, piebilda Rukts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Depo” veikalu īpašniece SIA “Depo DIY” reģistrēta 2004.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7 501 006 eiro. “Depo” vienīgā īpašniece ir SIA “DMT Pluss”.

Pēc “Firmas.lv” informācijas, “DMT Pluss” lielākais īpašnieks ar 25,19% daļu ir Andris Kozlovskis, pa 19,94% daļu pieder Verai Marinkēvičai, Artim Kozlovskim un Vinetai Atvarai, savukārt 15% daļu pieder SIA “Ausekļa ielas nams”, kas pieder Mārai Lielcepurei-Gaveikai (48,34%), SIA “Paradox Holdings” (48,34%) un SIA “EQT Baltic” (3,32%). SIA “Paradox Holdings” pieder Ģirtam Rungainim (66,67%) un Ingai Rungainei (33,33%).

Kā liecina informācija “Depo” mājaslapā, Latvijā ir deviņi “Depo” veikali – trīs Rīgā, pa vienam Berģos, Daugavpilī, Liepājā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

Jau ziņots, ka Covid-19 ierobežošanai no 9.novembra līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija.

Šajās un arī citās brīvdienās un svētku dienās līdz pat ārkārtējās situācijas beigām tirdzniecības centri Latvijā darbosies ierobežotā režīmā, bet lielie būvniecības preču, saimniecības preču un mēbeļu veikali būs slēgti, paredz valdībā pieņemtie lēmumi saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Ārkārtējās situācijas laikā no 9.novembra līdz 6.decembrim brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās tikai pārtikas veikali, aptiekas, veterinārās aptiekas un dzīvnieku barības veikali. Tāpat tirdzniecības centros darbosies grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, optikas veikali, higiēnas preču veikali, kā arī telekomunikāciju preču pakalpojumu vietas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar piektdienas vakarā valdības ārkārtas sēdē papildus pieņemto lēmumu, brīvdienās un svētku dienās nedrīkstēs darboties arī tādi veikali kā “Jysk”, “Cenu klubs” un citi, kas atrodas tirdzniecības centros. Savukārt higiēnas preču veikalu, piemēram, “Drogas”, darbība būs atļauta gan tirdzniecības centros, gan ārpus tiem.

Ārkārtējās situācijas laikā tādi veikali kā “Depo”,”K-Senukai”, “Kurši”, “Ikea” un citi, kuru kopējā tirdzniecības platība ir virs 10 000 kvadrātmetru, brīvdienās un svētku dienās strādāt nedrīkst. Savukārt, ja veikalu platība ir zem 10 000 kvadrātmetru, to darbība ir atļauta.

Ekonomikas ministrijā norādīja, ka veikalu, kuru platība ir mazāka par 10 000 kvadrātmetru, darbība netiek ierobežota un tādos veikalos drīkst tirgoties ar visplašāko un dažādāko preču sortimentu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm