tv3.lv

“Adugs Production” uzstādījis jaunu baranku ražošanas iekārtu; plāno iziet no krīzes

Konditorejas uzņēmums “Adugs Production”  uzstādījis jaunu baranku ražošanas iekārtu, kas pēc testēšanas nedēļas ļaus palielināt ražošanas jaudas – no 0,6 tonnām līdz piecām tonnām diennaktī, informēja “Adugs Production” attīstības vadītāja Anna Lencberga.

2020. gada 10. decembrī 16:50

“Neraugoties uz sarežģīto situāciju, kādā uzņēmums ir nonācis, mēs mērķtiecīgi turpinām attīstības plānus. Nupat uzstādījām jauno iekārtu, pašlaik notiek rūpīgs testēšanas darbs. Esam gatavi drīzumā sākt sešu dažādu baranku veidu ražošanu,” teica Lencberga. Uzņēmums plāno ražot mazās barankas – klasiskās, ar magonēm, glazētās un ar vaniļas garšu, kā arī lielās barankas – mīkstās klasiskās un mīkstās ar magonēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kompānijā uzsvēra, ka pieprasījums pēc barankām aug – tā ir uzkoda pie tējas, ciemakukulis, bet ārzemēs viens no populārākajiem produktiem, kas atrodams Austrumeiropas produktu veikalu plauktos.

Pēdējo divu gadu laikā investīcijas ražotnes modernizācijā veiktas 2,7 miljonu eiro apjomā, no tām investīcijas baranku ražošanas līnijā sasniedz 800 000 eiro. Ražošanas modernizēšana tiek finansēta no pašu ieņēmumiem, kā arī tika piesaistīts finansējums no “BlueOrange Bank”. Kopīgais kredīta apjoms bija 1,84 miljoni eiro, tas bankai ir segts pirms termiņa.

Lencberga piebilst, ka kompānija 40% no produkcijas pašlaik eksportē. Uzņēmums nodrošina arī piegādes vietējiem veikaliem un mazumtirdzniecības tīkliem. “Kamēr atsevišķi veikalu tīkli ietur nogaidošu pozīciju, piesakās arī jauni sadarbības partneri. Par jaunumiem ziņosim tuvākajā laikā,” viņa apliecināja.

“Adugs Production” attīstības vadītāja

“Esam apņēmības pilni iziet no krīzes stiprāki. Mums vienmēr ir bijusi svarīga kvalitāte, un šobrīd mūsu darbinieki ar vēl izteiktāku atbildību izturas pret katru pasūtījumu.”

Komentējot publiskajā telpā izskanējušo par atalgojuma apmēr darbiniekiem uzņēmumā, viņa norādīja – lai gan atsevišķos avotos norādīts, ka algas ir zemākas par vidējo konditorejas nozarē, “Adugs Production” maksā algas, kas atbilst vidējai algai Latgales reģionā. “Visi esam vienoti un darām visu iespējamo, lai nosargātu 270 darbavietas,” apliecināja “Adugs Production” attīstības vadītāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka aizdomās par cilvēku tirdzniecību Latgales konditorejas uzņēmumā policija aizturējusi un tiesa apcietinājusi “Adugs” valdes priekšsēdētāju, uzņēmēju Jāzepu Zukulu.

Valsts policijā ziņu aģentūru LETA iepriekš informēja, ka policija bija saņēmusi informāciju no kādas ārvalsts vēstniecības par to, ka vairāki Latgalē bāzēta konditorejas uzņēmuma darbinieki ir ziņojuši par piespiedu darbu. Reaģējot uz saņemto informāciju, aprīlī Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē sākts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa, par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, un par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šajā Latgalē bāzētajā konditorejas uzņēmumā tikuši ilgstoši ekspluatēti vairāki trešo valstu pilsoņi, izmantojot viņu ievainojamības stāvokli, nemaksājot tiem algu par darbu pilnā apmērā un iedzenot viņus nesamērojami lielā parādu jūgā. Strādniekiem atņemtas pases, pret viņiem pielietota fiziska vardarbība un draudēts ar izraidīšanu no valsts gadījumā, ja viņi neievēros visas noziedzīgā grupējuma izvirzītās prasības.

10.novembrī Valsts policijas amatpersonas veica kratīšanas un personu aizturēšanas Jaunjelgavas novadā, Līvānos, Aizkrauklē, Daugavpilī un Ķekavā. Kopumā ir pārmeklēti 22 objekti un kratīšanu laikā izņemta skaidra nauda – apmēram 150 000 eiro, dārglietas, munīcija un citi priekšmeti, kam varētu būt lietisko pierādījumu nozīme kriminālprocesā. Tajā pašā datumā policisti aizturēja arī organizētās grupas trīs dalībniekus, vīriešus, kas tiek turēti aizdomās par minētajiem noziegumiem – 1955.gadā dzimušo grupas līderi un uzņēmuma īpašnieku, kā arī 1974. un 1986.gadā dzimušus līdzdalībniekus.

Uzņēmuma advokāte Viktorija Jarkina iepriekš pieļāva, ka notiekošais varētu būt reiderisma mēģinājums un konkurentu cīņa par iespēju piegādāt preces lielveikaliem “Maxima” un “Rimi”. Tāpat viņa neizslēdza iespēju par nepatiesa ziņojuma sniegšanu un centieniem Indijas pilsoņiem ilgāk palikt Latvijā. Lasi vēl: “Adugs” atbalsta vēstulē apsūdzības par piespiedu darbu dēvē par ”galīgiem meliem un nepārbaudītiem faktiem”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ar visiem darbiniekiem no Indijas bija noslēgti darba līgumi un saņemtas uzturēšanas atļaujas, viņiem tika maksāta darba alga un nodokļi, kā arī tika nodrošināta izmitināšana. Atbilstoši citu uzņēmuma darbinieku sniegtajai informācijai darbiniekiem netika ierobežota brīvība un bija iespēja izbeigt darba tiesiskās attiecības,” pauda Jarkina.

Vienlaikus advokāte minēja, ka, pēc viņas rīcībā esošas informācijas, darbinieki vairākkārt ir kavējuši darbu, kā arī bijuši gadījumi, kad viņi atteikušies strādāt. Tāpat konstatēti gadījumi, kad darbinieki no Indijas bojājuši uzņēmuma īpašumu, par ko sastādīti attiecīgie akti un veikti ieturējumi.

Uzņēmums inkriminējamo nodarījumu kategoriski noliedz, un atzīst, ka pastāvēja strīds starp darba devēju un darba ņēmējiem par disciplīnas jautājumiem un kaitējuma nodarīšanu uzņēmumiem. Vienādas higiēnas, drošības un disciplīnas prasības ir pret visiem nodarbinātajiem. Ar Indijas viesstrādniekiem tika noslēgti darba līgumi, aprēķinātas un izmaksātas darba algas un nodokļi, saskaņā ar normatīviem, kā arī nokārtotas uzturēšanās atļaujas.

Uzņēmums ADUGS Production ražo 200 produktu veidu dažādos fasējumos. Uzņēmums eksportē produktus uz Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Lielbritāniju, Spāniju, Grieķiju, Somiju, Izraēlu un ASV. Saskaņā ar kompānijā vēstīto, “Adugs Production” apgrozījums 2019. gada bija 12,842 miljoni eiro, savukārt 2020. gada 10 mēnešos – 11,048 miljoni eiro. 2020.gada desmit mēnešos uzņēmuma valstij kopumā nomaksāto nodokļu apmērs bijis 3,17 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm