tv3.lv

Baltijas valstis šogad saražojušas mazāk elektrības

Šā gada pirmajos astoņos mēnešos saražotais elektroenerģijas daudzums Baltijā sasniedza 12 217 gigavatstundas (GWh), kas ir par 14,2% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, pavēstījis AS “Latvenergo” Tirdzniecības attīstības daļas vadītājs Gatis Junghāns.

2014. gada 13. septembrī 10:48

Tomēr Junghāns atzina, ka pēdējos mēnešos situācija ir normalizējusies, jo vasaras periodā saražotais elektrības apjoms bija 4386 GWh, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir audzis par 1,4%. “Reģionāli pirmo astoņu mēnešu laikā lielākais ražošanas apjoma kritums bija novērojams Latvijā, kur tas, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, sasniedza 20,6%. To izskaidro mazā ūdens pietece Daugavā, salīdzinoši siltais ziemas periods, kā arī zemo elektroenerģijas cenu tendence Skandināvijā,” skaidroja eksperts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr pēdējos trīs mēnešos situācija mēreni mainījusies saistībā ar pieaugumu elektroenerģijas cenu starpībā starp Latvijas un Skandināvijas tirgu, kad elektroenerģijas cenas Latvijā un Lietuvā jūlijā sasniedza deviņu mēnešu augstāko atzīmi.

Līdz ar saražoto apjomu samazināšanos un relatīvi zemām cenām Skandināvijas tirgū pieauga Baltijā importētais elektroenerģijas daudzums, astoņu mēnešu laikā palielinoties par 42,3% pret iepriekšējo gadu – līdz 3379 GWh.

“Situācija būtiski neatšķiras arī elektroenerģijas patēriņa pusē. Lai arī relatīvi siltā ziema gada iesākumā veicināja salīdzinoši zemāku pieprasījuma daudzumu nekā ierasts, pēdējos mēnešos tas atgriezies sezonāli atbilstošākā teritorijā. Vasaras periodā kopējais patēriņš sasniedza 5573 GWh, kas ir par 0,5% vairāk nekā 2013.gada attiecīgajā laika periodā. Tikmēr astoņu mēnešu kopējais apjoms pakāpās līdz 16 060 GWh, kas, salīdzinot ar 2013.gadu, nozīmē 3,4% kritumu,” piebilda Junghāns.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm