tv3.lv

Atbalstu Covid‑19 krīzē skartajiem varētu piemērot arī 2021.gadā

Valdība jau nākamnedēļ varētu lemt par to, ka vairāki atbalsta mehānismi, kas ieviesti Covid-19 krīzes seku mazināšanai, būs iedzīvotājiem un uzņēmējiem pieejami vēl līdz nākamā gada vidum.

2020. gada 19. novembrī 20:55

Uzņēmēju organizācijas šīs ieceres vērtē samērā atzinīgi, taču uzskata, ka izsvērtas ilgtermiņa stratēģijas par izeju no krīzes valdībai joprojām trūkst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Finanšu ministra vadītajai darba grupai iesniegtie piedāvājumi galvenokārt paredz pārcelt un koriģēt dažādus nodokļu maksājumus. Viens no priekšlikumiem paredz pagarināt termiņu, kurā uzņēmumi var pieteikties uz nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu. Tāpat, lai atbalstītu darba devējus, plāno dot iespēju dīkstāves laikā maksāt strādājošajiem 70 procentus no algas, nevis 100.

“Tāpat tika rosināts par pusgadu pagarināt iespēju valsts un pašvaldību iestādēm atbrīvot no nomas maksas komersantus un citus saimnieciskās darbības veicējus, biedrības un nodibinājumus,” norāda Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.

Vēl nozaru ministrijas piedāvā pagarināt termiņu, kurā valsts aizdevuma saņēmējam var atlikt plānotos pamatsummas maksājumus uz laiku līdz trim gadiem. Vērtē arī ieceri pārcelt fizisko personu maksātnespējas procesa maksājumus kreditoriem, kā arī citas lietas. Pašvaldībām lielāku rocību cer dot attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu noteikšanu.

Darba devēju asociācija uzskata, ka valdībai būtu jāpievēršas arī tam, kā atbalstīt biznesu pārorientēšanos. Tomēr ieņemto kursu viņi vērtē pozitīvi.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone norāda: “Būtiski, ka tieši tā saucamajā “Covid likumā” mēs ļoti ātrā tempā pagarinām tos termiņus, kas saistās ar kādiem svarīgiem jautājumiem, kas ir gan darba devējiem, gan uzņēmējiem. Šie ir tādi gan elastības, gan drošības jautājumi. Es ceru, ka tos tālāk arī pieņems valdībā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus organizācijā par neadekvātu sauc prasības uzņēmējiem kontrolēt masku nēsāšanu viņu iestādēs, kā arī nodarboties ar Covid-19 slimnieku kontaktpersonu noteikšanu.

Nodokļu maksājumu pārcelšanu kā soli pareizajā virzienā sauc arī Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs Jānis Endziņš. Kopumā valdības darbu viņš gan sauc par haotisku, lai gan sagatavoties jaunajam uzliesmojumam bijusi visa vasara.

“Tā vietā, lai mēs pa vasaru būtu sagatavojuši tādu luksoforu, kur mēs pie kaut kādiem rādītājiem zinām, ka mēs darbinām iekšā tādus ierobežojumus, vienlaikus ar ierobežojumiem stājas spēkā atbilstoši atbalsta rīki gan uzņēmējiem, gan sociālie spilveni cilvēkiem, tad tā vietā mēs diezgan haotiski strādājam pie atkal jauniem risinājumiem,” saka Endziņš.

Plānoto atbalsta mehānismu ietekme uz valsts budžetu vēl nav aplēsta, taču par to pagarināšanu valdība cer lemt jau nākamnedēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm