tv3.lv

Ārvalstu investori sašutuši par korupciju Latvijā

Uzņēmēji bažījas, ka jaunu kontu atvēršana ir padarīta par īpaši sarežģītu un ķēpīgu procesu. Stingrākas prasības aizstāv ārvalstu investoru padome, akcentējot, ka tas tikai nāks par labu korupcijas apkarošanai.

Kopš Latvijā Bankas pastiprināti pēta iespējamus naudas atmazgāšanas gadījumus, no atsevišķiem uzņēmējiem izskanējusi neapmierinātība ar birokrātiskā sloga pieaugumu.

Kopējo uzņēmēju noskaņojumu LTRK vēl tikai noskaidros īpašā aptaujā, bet jau tagad ir skaidrs, – nepatika un neskaidrības par notiekošo ir.

“Daudz signālu saņemam, ka bankas prasa, šķiet, ka nepamatoti, kāpēc tik daudz. Konta atvēršanas garākas, dārgākas. Bet tās ir individuālas sarunas,” norāda LTRK vadītājs Jānis Endziņš.

Savukārt SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs skaidro: “Es saprotu, ka dažreiz liekas, – ko viņi lien man dvēselē, bet tas nav nekas personīgs. Tas ir tas, ko sabiedrība sagaida no finanšu sektora, un finanšu sektors ir ļoti būtisks, lai sabiedrība nav saindēta un spēj darboties caurspīdīgi, godīgi un adekvāti.”

Skarba replika par atsevišķu uzņēmēju kurnēšanu AML prasību sakarā bija Finanšu izlūkošanas dienesta vadītājai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tagad ir uzdevums uzņēmēju pārstāvošajām institūcijām skaidri un gaiši norādīt, – tas ir jautājums par uzņēmumu veselību. Katram uzņēmējam, kas saka, – man nepatīk, ko dara, vajadzētu skaidri paskatīties spogulī. Varbūt tā dejošana nesanāk, tāpēc ka reputācija, bet tāpēc, ka mute smird,” saka Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja pauda pārliecību, ka Latvijā jāturpina strādāt pie caurskatāmas biznesa vides veidošanas un ēnu ekonomikas mazināšanas, kā arī vienotas izpratnes par normatīvo aktu piemērošanu veidošanas. Arī ārvalstu investori grib lielāku caurspīdību.

“Ja ir korupcija un ēnu ekonomika, godīga konkurence nevar pastāvēt. No ārvalstu investoru viedokļa tā ir cīņa par godīgu konkurenci vairāk nekā kas cits,” norāda Ārvalstu investoru padomes vadītāja Zlata Elksniņa Zaščirinska.

Ja ārvalstu investors saskarsies ar kukuļu prasīšanu un nodokļu nemaksāšanu, vienkārši aizies uz citu valsti, uzsver padomes vadītāja.

Ārvalstu investoriem traucē arī nesodāmības sajūta, un tā ir atkarīga no visiem iesaistītajiem posmiem – izmeklēšanas, prokuratūras, tiesas. Kamēr netiks panākta vienota sasaiste visos šajos posmos, atbilstības kultūra klibos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm