Dod otro dzīvību svecēm: beziepakojuma veikalā ir pieprasījums pēc neizdegušiem sveču galiem

Otro dzīvību var dot ne tikai plastmasai, papīram un metālam, bet arī sveču galiem. Izrādās, ka kādā beziepakojuma veikalā Rīgā nodegušās svecītes var nodot, jo ir pieprasījums no abām pusēm: vieniem nav kur likt šos sveču galus, bet citi lej sveces, un viņiem ir nepieciešama šī sveču izejviela.

2021. gada 22. janvārī 8:37

“Mums šorīt atnesa lielu maisu ar neizdegušiem sveču galiem, kas pēc svētkiem ir palikuši.” Lielā kaste, ko cilvēki ir atnesuši, piepildījās dažu nedēļu laikā, stāsta beziepakojuma veikala “Burka” dibinātāja Marija Sološenko. Tajā ir vismaz četri kilogrami ar sveču galiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sveču galu mums ir ļoti daudz, laikam pēc svētkiem sakrājies diezgan daudz neizdegušo sveču atlikumu. Tā kā visi, kas nodarbojas vai labprāt gribētu izmēģināt sveču liešanu, esat laipni gaidīti: mums ir daudz izejmateriālu ko iedot,” saka beziepakojuma veikala dibinātāja.

Viss sākās ar to, ka Marija pamanīja, ka “Zero waste Latvija” domubiedru grupā, kas atbalsta bezatkritumu pieeju, bieži meklē sveču galus: “Vieni meklē, otri piedāvā. Viņi sarunā tikties kaut kur Rīgas centrā. Un es iedomājos par to, ka mums taču ir vieta, es varētu ierīkot kādu nelielu kasti, kur ļaut šiem cilvēkiem apmainīties.”

Tas tika izziņots sociālajos tīklos, un jau gadu zaļo domājošie cilvēki nes sveču galus uz veikalu “Burka”. “Viena ārzemju meitene ļoti aktīvi lej sveces, viņa sazinās ar mani soctīklos, uzzina, vai ir, un pēc tam sūta bildītes, kādas viņai sanākušas. Daudzi jaunieši grib izmēģināt, jo sociālajos tīklos ir arī daudz pamācību, kā to var izdarīt,” stāsta Marija.

Sveču gali, ja nonāk atkritumos, nesadalās. Tie palielina kopējo atkritumu daudzumu, tāpēc tiem būtu jādod otrā dzīvība. No sveču galiem sanāk diezgan elegantas lietas, piemēram, taurenītis, svecīte-kūciņa, kā arī tāda liela svece, kas arī smaržo.

Tikmēr beziepakojuma veikalā “Burka” var nodot ne tikai neizdegušo sveču atlikumus, bet arī ieplīsušos vai vairs nevajadzīgus traukus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm