Vietās, kur uzstādīti fotoradari, nav bojāgājušo un ir samazinājies ātrums, pauž Augulis

Darbs ceļu satiksmes drošības uzlabošanā jānodrošina dažādos virzienos, tiekoties ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētāju Andri Lukstiņu, šodien akcentēja satiksmes ministrs Udis Augulis (ZZS).

2017. gada 11. februārī 11:11

Satiksmes ministrs Augulis uzsvēra, ka CSDD sadarbībā ar Valsts policiju jāturpina darbs satiksmes drošības nodrošināšanā un uzlabošanā, lai realizētu valdības doto uzdevumu stacionāro fotoradaru izvietošanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norādīja ministrs, statistika liecina, ka iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti fotoradari, nav bojāgājušo un ir būtiski samazinājies automašīnu plūsmas ātrums, taču joprojām ir daudz autovadītāju, kuri gatavi maksāt valsts budžetā ievērojamu naudas summu par ātrumu pārsniegšanu.

“Pareizs bija lēmums par radaru uzstādīšanu, jo vērojams, ka tas manāmi sācis disciplinēt autobraucējus, taču vēl joprojām ar šo situāciju ceļu satiksmes drošības jomā nevaram būt apmierināti, tādēļ tiks realizēts plāns visu radaru uzstādīšanā,” norāda Augulis.

CSDD valdes priekšsēdētājs Lukstiņš informēja par kapitālsabiedrības paveikto 2016.gadā, uzsverot darbu pakalpojumu kvalitātes nodrošināšanā, e-pakalpojumu attīstīšana CSDD galvenajās nozarēs – transportlīdzekļu reģistrācijā, autovadītāju kvalifikācijā un tehniskajā kontrolē, kā arī ceļu satiksmes drošības plānā noteikto pasākumu izpildē, elektromobilitātes attīstība koordinēšanā un īstenošanā, stacionāro ātruma mērīšanas ierīču uzstādīšanā un darbībā.

Kā norādīja Lukstiņš, tad CSDD mērķis šajā gadā ir e-pakalpojumu īpatsvara palielināšana, attīstība un pieejamības nodrošināšana, lai klientiem būtu publiski pieejami dati par tirdzniecības vietās esošajiem transportlīdzekļiem, kā arī e-pakalpojumu vienkāršošana.

Attiecībā par autovadītāju apmācības procesu 2016.gadā ieviestas jaunas prasības autoskolām, kas paaugstinās autovadītāju apmācības kvalitāti, ieviesta kompetences vērtēšanas sistēma vadīšanas eksāmenā, eksāmena laiks pagarināts līdz 40 minūtēm. Šogad plānots ieviest jaunus teorētiskā eksāmena jautājumus video formātā, tāpat turpināsies darbs pie pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas pilnveidošanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat CSDD valdes priekšsēdētājs informēja, ka joprojām daudzi autovadītāji ziemas sezonā neievēro noteiktos ceļu satiksmes noteikumus attiecībā pret automašīnu riepu stāvokli.

No 2016.gada decembra līdz š.g. 3.februārim veicot pastiprinātas pārbaudes vairākās Latvijas vietās, tika pārbaudīti 1243 transportlīdzekļi. Neatbilstošs riepu protektors konstatēts 122 auto, kas ir aptuveni 10% no pārbaudītajiem transportlīdzekļiem. Ir bijuši gadījumi, kad auto protektora dziļums nepārsniedz 0,39 milimetrus vai pat citreiz mērījumus nevar veikt vispār, jo protektors pilnībā nodilis.

CSDD atbilstoši valdības uzdevumam strādā pie Elektromobilitātes attīstības programmas īstenošanas, 2016.gadā ir noteiktas 70 elektromobiļu ātrās uzlādes staciju atrašanās vietas un uzsākti projektēšanas darbi, uzsākts iepirkums par elektromobiļu uzlādes staciju piegādi.

Līdz šī gada beigām plānots – uzstādīt 30 ātrās uzlādes stacijas, ieviest uzlādes staciju vadības un monitoringa sistēmu, kā arī pabeigt pētījumu par uzlādes staciju uzstādīšanas vietām uz reģionālajiem ceļiem un lielākajās apdzīvotās vietās.

Lukstiņš arī uzsvēra CSDD paveikto un plānoto sabiedrības izglītošanā ceļu satiksmes drošības kampaņu ietvaros, paveikto Biķernieku kompleksā sporta bāzes attīstībā, nodrošinot gan augsta starptautiska līmeņa sacensību rīkošanu, gan paplašinot uz satiksmes drošības uzlabošanu vērstu pakalpojumu pieejamību, t.sk. iespēju individuāli autobraucējiem apgūt praktiskas braukšanas iemaņas Biķernieku sporta trasē braukšanai ziemas apstākļos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat 2016.gada jūnijā tika atklāta jauna, mūsdienīga un interaktīva Rīgas Motormuzeja ekspozīcija, kuru jau pusgada laikā apskatījuši 100 000 apmeklētāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm