tv3.lv

Vienkārši padomi, lai parūpētos par savu un automašīnas drošību intensīvā satiksmē

Atsākoties skolas gaitām un beidzoties aktīvajam atvaļinājumu periodam, izteikti palielinās satiksmes intensitāte uz Latvijas ceļiem. Par to atgādina atbildīgie dienesti, un to izjūt arī paši autovadītāji līdz ar intensīvāku gājēju kustību un satiksmes sastrēgumiem. Apdrošinātājs “Balta” apkopojis dažus vienkāršus padomus, lai parūpētos par savu un automašīnas drošību satiksmes intensitātes pieauguma laikā.

2014. gada 4. septembrī 9:54

Ja šķiet, ka šajā periodā autovadītājiem ir lielāka iespējamība iekļūt negadījumā, noskrāpēt auto vai piedzīvot citu ar auto saistītu ķibeli, apdrošinātāja “Balta” dati rāda, ka pirmajās divās septembra nedēļās spēkratu vadītāji ir pat uzmanīgāki un piedzīvo vidēji par 15% mazāk negadījumu nekā, piemēram, augusta pirmajās divās nedēļās. Tiesa, lai arī negadījumi tiek piedzīvoti retāk, tie ir smagāki un nopietnāki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kā liecina “Balta” statistika, salīdzinot ar augustu, septembrī automašīnu negadījumu skaits vidēji samazinās par 15%. 2010. gadā tie bija 11%, 2011.gadā – 19%, 2012.gadā – 17%, bet 2013.gadā – 14%. Visticamāk, par šo pozitīvo tendenci varam uzteikt autovadītājus, kuri ņem vērā apstākļu maiņu un apzinās satiksmes intensitātes palielināšanos, pievēršot pastiprinātu uzmanību drošībai uz ceļa un savam auto vadīšanas stilam, lai nepiedzīvotu lielāku vai mazāku negadījumu,” skaidro “Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Apdrošinātājs atgādina dažus vienkāršus padomus, lai parūpētos par savu un automašīnas drošību satiksmes intensitātes pieauguma laikā:

– Esiet modri un raugieties uz satiksmi kopumā. Nekoncentrējieties tikai uz tuvākās redzamības notikumiem savā braukšanas virzienā, bet pēc iespējas plašākā diapazonā, tādējādi paredzot iespējamo notikumu attīstību satiksmē;
– Rudenī, atjaunojoties sastrēgumiem un nonākot kādā no tiem, neveiciet straujus apgriešanās vai nogriešanās manevrus nepārredzamās vietas;
– Satiksmes intensitātes pieauguma laikā daļa no autovadītājiem vēl pierod pie jauniem maršrutiem, tāpēc var veikt neprognozējamākas darbības. Esiet iecietīgāki un uzmanīgi, ja ievērojat atkāpes no ikdienas uzvedības;
– Palielinoties satiksmes intensitātei, esiet uzmanīgi, ievērojot distanci no priekšā braucošās automašīnas;
– Esiet īpaši uzmanīgi, ja braucat vietās, kur atrodas skolas, bērnu dārzi vai citas sabiedriskas iestādes. Ir grūti paredzēt, kur pēkšņi bērni vai citi gājēji izdomās šķērsot ielu. Šajās vietās ieteicams palēnināt braukšanas ātrumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm