tv3.lv

Veikalos gājēji izķer atstarojošās vestes

Stājoties spēkā jaunajiem noteikumiem gājējiem par atstarojošu elementu lietošanu apģērbā diennakts tumšajā laikā, šobrīd veikalos ir vismaz divkāršojies pārdoto atstarojošo vestu apjoms. Turklāt ir lielveikali, kuros vestu pārdošanas apmēri ir pieauguši četras reizes.

2014. gada 23. septembrī 9:39

Jāatgādina, ka šā gada septembra vidū stājušies spēkā grozījumi, kuri nosaka, ka gājējiem diennakts tumšajā laikā neapgaismotos apvidos jāvalkā atstarojoša veste vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem. Ja gājējiem tādu atstarojošu elementu vai, piemēram, lukturīša nebūs, policisti viņus var arī sodīt ar naudas sodu no 7 līdz 30 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Neredzamība” ir izplatītākais iemesls, kādēļ pērn gada tumšajos mēnešos – oktobrī un novembrī – dzīvību ceļu satiksmes negadījumos zaudējuši gājēji.


VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis:

Ja gājējs izmantos lukturīti vai mobilo tālruni un sevi tādā veidā uz ceļa būs identificējis, tad tas ir pieņemami, un policijai nebūs nekāda pamata prasīt šo vesti vai papildu atstarojošos elementus uz apģērba.

Pērn oktobrī un novembrī uz Latvijas ceļiem bojā gājuši 25 cilvēki. Šogad avārijās bojā gājušo skaits sasniedzis gandrīz 140, un no visiem letālajiem gadījumiem 38 dzīvību zaudējušie cilvēki ir gājēji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm