Valsts policija ir kategoriski pret "pussoda politiku" jeb atlaidēm fotoradaru un stāvēšanas sodiem

Jau pusgadu Administratīvo pārkāpumu kodeksā spēkā ir norma, kas ļauj valsts iestādēm daļēji mazināt personai uzlikto sodu. Tieslietu ministrija uzskata, ka “pussoda politika” sevi attaisnojusi, jo veicina to samaksu un mazina tiesu noslodzi. Ministrija apsver iespēju atlaides sākt piemērot arī fotoradaru fiksētiem sodiem. Pret to gan kategorisku noskaņota Valsts policija. Tas būšot nepareizs signāls autobraucējiem.

2017. gada 24. februārī 19:23

Daļēja atbrīvošana no naudas soda administratīvo pārkāpumu kodeksā stājās spēkā pērn septembrī. Normas mērķis bija mazināt slodzi administratīvajam tiesām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tieslietu ministrija priecājas, ka ar izmaiņām trāpīts desmitniekā, par ko liecina statistika. Kamēr pilnu sodu laikā samaksā tikai katrā otrajā gadījumā, samazinātos – 95%. Iespēju maksāt mazākus sodus piedāvā arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Atlaide piemērota vairāk nekā 300 gadījumos, kad cilvēkam nav personu apliecinoša dokumenta vai tas ir pazaudēts. Lēmumu par atlaidi pieņem darbinieks uz vietas pēc sarunas ar klientu.

Vairāk nekā 5000 gadījumos atlaides devusi Valsts policija, galvenokārt par pārkāpumiem uz ceļa. Tas gan ir tikai 4% no kopējo protokolu skaita. Ceļu policijas šefs neslēpj, ka ar atlaižu piešķiršanu policisti neaizraujas, jo sodam jābūt adekvātām.

Valsts policijas gan nav jāsatraucas, ka vainīgais varētu izvairīties no soda samaksas – to izslēdz nepieciešamība iziet auto tehnisko apskati. Mīnuss jaunajai kārtībai esot autobraucēju nepamatotais entuziasms un atlaižu prasīšana.

Tomēr ministrija uzskata, ka prakse ar “pussodiem” ir tik laba, ka jau vētī iespējas to piemērošanu paplašināt arī uz fotoradaru fiksētiem sodiem un sodiem par stāvēšanu. Pret to gan kategoriski noskaņota Valsts policija.

Jāpiebilst, ka samazinātais sods, ir jānomaksā 15 dienu laikā – pretējā gadījumā atlaide zaudē spēku. Tapāt jāņem vērā, ka atlaidi var saņemt tikai reizi gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm