tv3.lv

Svētku laikā izmaiņas 600 reģionālo autobusu maršrutos

Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās gaidāmas izmaiņas gandrīz 600 reģionālo autobusu maršrutos. Plānots mazināt to reisu skaitu, kas ikdienā bija saistīti ar skolēnu pārvadāšanu, savukārt solīts neaiztikt noslogotākos maršrutus, lai transportā neveidotos drūzmēšanās, būs pat papildu reisi. Satiksmes ministrs gan aicina iedzīvotājus bez īpašas vajadzības sabiedrisko transportu neizmantot.

2020. gada 24. decembrī 20:26

Izmaiņas ir vairākos simtos maršrutu, tādēļ pasažieri aicināti pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā “www.atd.lv” sadaļā Kustības saraksti, vai portālā “1188.lv”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Atceļam tādus reisus, kur pasažieru plūsma ir ļoti zema, vai pat nulle, skatāmies, lai nav ietekmēta noklušana uz darbu, un tikai pēc šiem kritērijiem pieņemam lēmumu par izmaiņām,” saka Autotransporta direkcijas sabiedriskā transporta daļas vadītājs Gusts Ašmanis.

Reiz jau pamatīgu sabiedrības sašutumu izraisīja Rīgas Satiksmes lēmums mazināt transporta skaitu, kā rezultātā soctīklos parādījās attēli no pārpildītiem autobusiem.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) skaidro, ka gaidāmo izmaiņu rezultātā svētku laikā šādām situācijām starppilsētu autobusos nevajadzētu veidoties: “Ja skatāmies statistiku, pārvadājamo skaits samazinājies par 40%, decembrī ir vēl būtiskāks samazināju, bet reisu skaits gada laikā bija 6,6%, sekojam rūpīgi pasažieru kustībai, apzināmies, ka visiem – ārstiem, ugunsdzēsējiem, jānokļūst no darba mājās.”

Ja pavasarī bija krass pasažieru skaita kritums, un bija skaidri zināmi pasažieru paradumi, tad tagad situācija krietni sarežģītāka, teju vai – neprognozējama, skaidro autotransporta direkcijā.

“Mums vairākos maršrutos vienu dienu pasažieru plūsma krīt, nākamajā dienā ir augšā,” norāda Autotransporta direkcijas pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Autotransporta direkcija aicina svētku laikā būt piesardzīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī izvērtēt brauciena nepieciešamību un, ja iespējams, izmantot citas pārvietošanās alternatīvas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm