tv3.lv

Svētku brīvdienās policija sola satiksmes drošības pārbaudes arī uz vietējās nozīmes ceļiem

Svētku brīvdienās Valsts policija (VP) sola nodrošināt satiksmes drošību uz maģistrālajiem un vietējās nozīmes ceļiem, informēja VP.

2020. gada 24. decembrī 11:06

VP svētku laikā turpinās uzraudzīt, lai iedzīvotāji ievēro Covid-19 infekcijas ierobežošanai noteiktās drošības prasības. Policija attiecīgi plāno savu darbu un resursus, darbiniekus iesaistot virsstundu darbā, lai nodrošinātu pietiekamu un atbilstošu uzraudzību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tāpat kā katru gadu, arī satiksmes uzraudzība šajos svētkos tiks nodrošināta. Uzraudzīsim satiksmes drošību gan uz maģistrālajiem, gan vietējās nozīmes ceļiem un būs vietās, kur iespējams policiju vismazāk gaidīs,” norāda likumsargi.

Policija uzraudzīs, vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola reibumā, vai ievēro atļauto braukšanas ātrumu, kā arī pievērsīs uzmanību mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Tikmēr Rīgas pašvaldības policija (RPP) trešdien informēja, ka šogad svētkos ciemiņus nedrīkst uzņemt savās mājās, ne arī doties ciemos, tāpēc policija atgādina, ka privātas ballītes ir aizliegtas.

Speciālu reidu, kuros pašvaldības policija apsekotu mājokļus, nebūs, tomēr tiks reaģēts uz izsaukumiem saistībā epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumiem.

Vienlaikus policija apsekos tirdzniecības vietas, kā arī pievērsīs uzmanību izklaides vietām, kuras jau iepriekš ir pārkāpušas noteikumus, rīkojot pasākumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija gan atgādina, ka normatīvie akti ir paredzējuši vienu izņēmumu, ja viesošanās notiek pie personas, kura dzīvo viena. Likumsargi gan uzsver, ka ierobežojumi ir domāti sabiedrības kopējai drošībai, nevis, lai meklētu apkārtceļus tiem.

Katrā šādā situācijā iedzīvotājam pašam ir jāizvērtē, vai satikšanās ir iegriba vai nepieciešamība, piemēram, aprūpēt vientuļu vecvecāku un aizvest viņam pārtiku.

Katrs šāds pārkāpums tiks izvērtēts individuāli. Piemēram, ja tiek rīkota mājas ballīte ar 20 viesiem, tad rīkotājam sods, visticamāk, būs lielāks nekā apmeklētājiem.

Normatīvie akti nosaka, ka par epidemioloģiskās drošības noteikumu neievērošanu privātpersonām piemēro naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm