tv3.lv

Šogad ”tiesības” atņemtas diviem tūkstošiem autovadītāju

Šī gada astoņos mēnešos bez autovadītāja apliecības pārkāpumu dēļ palikuši gandrīz divi tūkstoši autovadītāju. Tiesa gan, konfiscēto ”tiesību” apjoms ir par 11% mazāks nekā pirms diviem gadiem, tomēr ātrumpārkāpēju skaits nav būtiski sarucis.

2014. gada 18. septembrī 8:14

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No visu konfiscēto autovadītāja apliecību gadījumiem gandrīz pusotram tūkstotim tās atņemtas par braukšanu alkohola reibumā. 45% no šiem šoferiem ”tiesības” nebūs vismaz trīs gadus. Tas nozīmē, ka cilvēkam aizturēšanas brīdī asinīs bija vismaz 1,5 promiles alkohola. Policijas darbinieki šo uzlabojumu vērtē divējādi.

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs:

Viss atkarīgs no tā, ko mēs salīdzinām – pirms desmit gadiem tas skaitlis bija par pusi lielāks. Ja raugās no šī skatu punkta, tad šis skaits būtiski samazinājies. Tajā pašā laikā ir jāsaprot, [..] ka gada beigās pieķerto autovadītāju statistika būs augstāka un ka vēl ir virkne vadītāju, kuri nav pieķerti.

Vēl viens veids, kā palikt bez autovadītāja apliecības, ir ”sakrāt” soda punktus – 16 punktus pieredzējušiem šoferiem un desmit punktus jaunajiem autovadītājiem. No kopumā 850 tūkstošiem autovadītāju 107 tūkstoši šogad saņēmuši soda punktus.

Savukārt lielākais ātrums pilsētā, par ko šogad šoferis palicis bez ”tiesībām”, fiksēts ar fotoradara palīdzību un ir 108 kilometri stundā. Ārpus pilsētas, Liepājas novadā, kāds šoferis bija braucis ar ātrumu 150 kilometri stundā. Turklāt policijas vērojumi rāda, ka tādu gadījumu nepaliek mazāk.

Šogad dzīvību ceļu satiksmes negadījumos zaudēja gandrīz 140 cilvēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm