Šoferi pagalmos ar saviem auto nereti nobloķē ceļu “ātrajiem” un VUGD

Joprojām nav risinājuma tam, ka māju iedzīvotāji novieto savas automašīnas tā, ka nedz glābēju un ugunsdzēsēju, nedz neatliekamās medicīniskās palīdzības transports nemaz netiek iekšpagalmā.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nākamnedēļ pat sāks informatīvo kampaņu pret tiem, kuru spēkrati liedz laikus sniegt palīdzību.

2017. gada 1. februārī 7:32

Operatīvo dienestu automašīnu piekļuve notikuma vietai mikrorajonu iekšpagalmos joprojām sagādā problēmas ugunsdzēsējiem, glābējiem, ārstiem, kā arī atkritumu vedējiem. Pārāk tuvu novietotas automašīnas neļauj piekļūt mājai, neapskādējot spēkratus. Glābēji norāda, ka ar šādu situāciju saskaras regulāri un tas būtiski apgrūtina operatīvo darbu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekrānuzņēmumi

Uģis Vējš, VUGD RRP priekšnieka vietnieks
Diemžēl, ja tas ir ugunsgrēks, tas paildzina degšanas laiku, un, ja tie ir glābšanas darbi, tad tas cilvēks, kas mums ir jāglābj, ilgāku laiku ir nelaimē. Bieži vien gadās tā, ka šīs aprīkojums, ar ko mums ir jāveic glābšanas darbi, jānes mums ar rokām līdz notikuma vietām.

Vissmagākā situācija ar neapdomāti novietoto transportu ir Ķengaragā, Ziepniekkalnā, Purvciemā un Pļavniekos, – stāsta glābēji. Šajos rajonos māju apbūve ir blīva un automašīnu skaits krietni pārsniedz stāvvietu ietilpību.

Taču brauktuves brīvai daļai ir jābūt ne šaurākai par trīs metriem. Ja starp automašīnām ir, piemēram, vien 2 metri un 52 centimetri, ugunsdzēsēju transports tur izbraukt nevarēs un apgrūtinātās piekļuves dēļ tiks zaudētas dārgās minūtes.

Pašvaldības policija ļoti bieži saņem izsaukumus uz māju iekšpagalmiem par nepareizi novietotām automašīnām. 2016. gadā tika noformēti 2 300 protokoli par automobiļa atstāšanu pārāk tuvu brauktuvei. Tieši šis pārkāpums visbiežāk traucē operatīvajam transportam. Tāpēc uz izsaukumiem par ugunsgrēku kopā ar glābējiem dodas arī pašvaldības policija, lai nepieciešamības gadījumā slēgtu satiksmi apkārt notikuma vietai un atrastu īpašnieku automašīnai, kas apgrūtina dienesta darbu.

Risinājumu šai samilzušai problēmai atrast ir sarežģīti. Glābēji uzskata, ka ar aizliegumiem vien situāciju neatrisinās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uģis Vējš, VUGD RRP priekšnieka vietnieks
Risinājums ir cilvēciska sapratne, – auto īpašniekam nedomājot, kā novietot automašīnu tuvāk mājai,  bet padomāt par to, ka varbūt kaimiņam, radiniekam vai pašam būs vajadzīga palīdzība un diemžēl glābēji piebraukt nevarēs.

Lai mudinātu autovadītājus novietot transporti korekti, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nākamnedēļ sāks īpašu informatīvo kampaņu. Uz traucējošo automašīnu logiem tiks novietoti  paziņojumi ar aicinājumu nākamreiz padomāt, vai novietotais auto netraucēs glābējiem pēc iespējas ātrāk palīdzēt tieši jums vai jūsu tuviniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm