Rīgas stabiņu tīrīšanai un atjaunošanai šogad atvēlēs līdz 60 tūkstošiem eiro

Iestājoties pavasarim, daudzviet Rīgā atklājies nepatīkams skats – pa ziemu pamatīgi sabojāti satiksmes drošības uzlabošanai domātie plastmasas stabiņi, kurus lielā vairumā pilsētas ielās izvietoja iepriekšējos gados. Pašvaldība nolēmusi šogad ar stabiņu uzstādīšanu piebremzēt – tie no jauna parādīsies vien atsevišķās vietās, bet jau esošos turpinās mazgāt, bet bojātos – salabos.

Sniegam nokūstot Šķērsielā, parādījies skats – te, izvairoties no gulošā policista, šoferi vairākkārt ietriekušies stabiņā un to ir principā iznīcinājuši, savukārt šis stabiņš vairs turas tikai uz divām skrūvēm.

Šķērsielas stabiņi ir jau slaveni – nekur citur Rīgā neredzēt tik daudz oranžo plastmasas kociņu vienuviet, un šoferi pa kluso ielu joņo gana iespaidīgā ātrumā, tā vien šķiet, ka daži šo vietu izmanto kā savdabīgu kartinga halli, vēl vairāk “uzgāzējot”. Rīgas domes Satiksmes departamentā gan uzskata, – risinājums ar stabiņiem ir bijis labs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šajā vietā mērķis bija mierināt satiksmi – tas ir izdevies, cilvēki brauc lēnāk, būtu iespējams risināt ar citiem paņēmieniem, pārbūvējot ielu – dārgi un laikietilpīgi. Šajā gadījumā tas ir ātrs risinājums,” saka Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Jānis Vaivods.

Nokūstot sniega vāliem, “cietuši” šķībi greizi stabiņi, kuriem atlīmējusies atstarojošā plēve, atklājas arī citviet, piemēram, pie Purvciema tirgus.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka zaudējumi par sabojāto infrastruktūru vēl tiek aprēķināti, jo sniegs nokusis pavisam nesen, rēķinu par skādi izrakstīs ceļu uzturētājiem. Kas attiecas uz stabiņu uzstādīšanas ēru – tā ir beigusies, jaunus stabus vairumā parādāmies ielās vairs neredzēsim.

“Uzsāksim stabiņu tīrīšanu pēc ziemas un veiksim uzskaiti, cik ir bojāti, kurās vietās, un aizstāsim bojātos ar labiem un drošiem stabiņiem. Attiecībā uz to uzstādīšanu turpmāk jānorāda, ka tajos brīžos, kad būvprojektos būs paredzēta uzstādīšana, viņi parādīsies pilsētā,” saka Vaivods.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kur tieši – departamentā neprecizēja. Satiksmes drošības raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots saka, ka daudzviet galvaspilsētā uzstādītie stabiņi patiešām kalpo labi un palīdz organizēt satiksmi, taču tikpat bieži redzami absurdi piemēri, kur pašvaldība šo rīku izmantojusi pilnīgi ačgārni.

“Ir tāds vecs teiciens – smalka tehnika mežoņu rokās ir lūžņu kaudze. Tāds labs satiksmes organizācijas rīks stabiņš ir degradējies Rīgā, nepareizi lietojot. Visā pasaulē darbojas!  Slikti, ka tie stabiņi ir pagadījušies rokās cilvēkiem, kas nesaprot, kāds ir ceļa dizains, kur likt, kur nelikt,” norāda Timrots.

Jāpiemin, ka šogad stabiņu apkopei un atjaunošanai no Rīgas pašvaldības līdzekļiem atvēlēti līdzekļi līdz 60 000 eiro apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm