Rīgai par vienu tiltu vairāk – jau šogad plānots atvērt Sarkandaugavas pārvadu

Jau tuvākajā laikā Rīgā varētu būt par vienu tiltu vairāk. Runa ir par jauno Sarkandaugavas pārvadu. Šodien speciālistu uzraudzībā notika tilta slodzes tests. Sagaidāms, ka šis objekts ļaus atslogot galvaspilsētas centru no kravas automašīnām.

Sarkandaugavas pārvads vēsturiski iecerēts jau kopš sešdesmitajiem gadiem, taču līdz tā uzbūvēšanai bija jāgaida vairāk nekā pusgadsimts. Pirmos pāļus te iedzina pagājušā gada pavasarī, tagad projekts jau noslēguma fāzē.

Jaunā Sarkandaugavas pārvada pamata jēga ir būt tādam kā apvedceļam Rīgas iekšienē, lai kravas automašīnas, kam jānokļūst ostā, varētu braukt pa šejieni, nevis pa galvaspilsētas centra ielām.

Rīgas domē klāsta, ka vairāk nekā 40 miljonu eiro vērtajam tiltam ir būtiska loma, lai novirzītu kravas auto satiksmi prom no Duntes, Senču, Zirņu, Pērnavas ielas un Krastmalas.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs

“Pabeidzam vienu būtisku šķērsojumu pār dzelzceļa sliedēm, samazinot konfliktpunktus ar dzelzceļu, kā arī laiku, kas kravas transportam ir jāpavada ceļā līdz ostai, jo nav jāšķērso viena papildu dzelzceļa pārbrauktuve. Attiecīgi – pabeidzot Austrumu maģistrāli, kravas transports tiks novirzīts pa šo artēriju un nākotnē savienosies arī ar Kundziņsalas pārvadu.”

Šodien tiltam sava veida ugunskristības. Slodzes tests. Rīgas Tehniskās universitātes speciālisti tam izstrādājuši īpašu programmu. 30 tonnu smagas kravas automašīnas izmanto, lai šīs slogošanas laikā mērītu tilta izliekumu.

Ainārs Paeglītis
Rīgas Tehniskās universitātes Transportbūvju institūta direktors

“Parasti šādas konstrukcijas, kas nav standarta konstrukcijas, pārbauda ar slodzi, lai mēs varētu pārliecināties, ka visi pieņēmumi ir bijuši pareizi un ka konstrukcija strādā tā, kā tas bija paredzēts projektā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gala rezultātus par visiem slodzes mērījumiem apkopos līdz otrdienai, taču jau tagad skaidrs, ka tilts eksāmenu izturējis godam. Rīgas dome iecerējusi vēl šogad pagūt atvērt tiltu satiksmei.

Žurnālists
Medijos darbojas 10 gadus. Iepriekš strādājis ziņu aģentūrās, savukārt ikdienā TV3 Ziņās vēsta par aktuālo ekonomikā un politikā, padziļināti pievēršoties valdības darbam, transportam un enerģētikai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm