Policija ar 360 grādu kameru sistēmu uzraudzīs autovadītājus Gogoļa ielā

Rīgā ap Centrālo dzelzceļa staciju jau ilgstoši norit “Rail Baltica” būvdarbi un jau divas nedēļas tur ieviesti arī būtiski satiksmes ierobežojumi – privātajam transportam ir slēgts viens no Gogoļa ielas posmiem. Tomēr daļa autovadītāju par aizliedzošajām zīmēm neliekas ne zinis un par regulārajiem pārkāpumiem sūdzības saņēmusi arī policija. Tādēļ tā no pirmdienas Gogoļa ielā uzsāks aktīvas dežūras.

Gogoļa ielā, vietā, kur norit aktīva “Rail Baltica” būvniecība, jau teju divas nedēļas ir izvietota ceļazīme – “Iebraukt aizliegts” jeb tā sauktais “ķieģelis”. Taču, tas nav šķērslis, lai liela daļa autovadītāju turpinātu mērot savu ierasto ceļu, riskējot ar sodu.

Aizliedzošās ceļazīmes šeit izvietotas jau kopš 11. marta, galvenokārt, lai neveidotu sastrēgumus un nekavētu sabiedrisko transportu. Tomēr izmaiņas daļa autovadītāju aizvien vai nu nepamana, vai apzināti ignorē. Arī mūsu īsajā viesošanās laikā zem zīmes mašīnas brauc regulāri. Kāda daļa šoferu gan, pamanot kameru, strauji pārdomā un griež riņķī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijā saka – par pārkāpējiem tiem ir zināms, taču iepriekš tā vadītājus lielākoties brīdinājusi, dodot laiku pie izmaiņām pierast. Taču no pirmdienas iecietības laiks būs beidzies.

“Tika saņemta informācija, ka jau divu nedēļu laikā klaji tiek ignorētas ceļazīmes “Iebraukt aizliegts”, tādējādi apdraudot būvdarbus, darbinieku, kas atrodas šajā zonā, drošību. Tādēļ Valsts policija, saskaņojot ar Rīgas domi, pieņēma lēmumu, ka no 27. marta uzraudzīs satiksmi minētajā posmā,” saka VP Ceļu policijas bataljona komandiera vietniece Karīna Krasņakova-Klāviņa.

Satiksmes uzraudzība plānota dažādos veidos, tostarp izmantojot 360 grādu kameru sistēmu. Tātad pārkāpējus fiksēs, automašīnu nemaz neapturot. Sodu – 55 eiro apmēra, transportlīdzekļa īpašnieks saņems elektroniski: “Sods nāks vadītājiem uz elektronisko e-pasta adresi. Tieši tāpat kā par fotoradariem fiksētie pārkāpumi par ātrumu vai tehnisko apskati.”

Rīgas domē tikmēr norāda – autovadītājiem ar satiksmes organizācijas izmaiņām Centrāltirgus apkaimē ir jārēķinās vismaz pusgadu. Tik ilgi arī privātajam transportam plānots slēgt Gogoļa ielas dzelzceļa tuneli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ieviestās satiksmes izmaiņas, slēgta viena brauktuves puse, ir plānotas līdz jūnija vidum. Savukārt pēc jūnija vidus ir plānots, ka darbi pārslēdzās uz otru ielas pusi. Un šo posmu fiziski pabeigt ir plānots līdz  septembra sākumam,” norāda RD Publiskās infrastruktūras attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Slimbahs.

Gogoļa iela gan ir tikai viens no ielu posmiem, kas šobrīd apgrūtina pārvietošanos pa galvaspilsētu. Saistībā ar vērienīgo “Rail Baltica”  būvniecību un dzelzceļa integrēšanu Rīgas centra infrastruktūrā, būtiski satiksmes ierobežojumi ir ieviesti arī 11. novembra krastmalā, 13. janvāra ielā un citās mazākās dzelzceļa tuvumā esošajās ielās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm