Apdrošinātāji pērn izmaksājuši rekordlielu OCTA atlīdzību apjomu

2022. gadā apdrošināšanas sabiedrības un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) kopā pieņēmuši lēmumus par OCTA atlīdzību izmaksu 61,30 miljonus eiro apmērā. Pērn sasniegts arī vēsturiski lielākais vidējās OCTA atlīdzības apmērs – 1508 eiro, portālu “tv3.lv” informē LTAB.

26. janvārī 15:30

2022. gadā kopējais apdrošinātājiem pieteikto ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits bija 33 230. No visiem apdrošinātājiem pieteiktajiem CSNg, 92,8% notikuši Latvijā, bet 7,2% – ārvalstīs. 67% no CSNg fiksēti ar saskaņotā paziņojuma protokolu, bet 33% gadījumu negadījumu fiksējusi ceļu policija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērn apdrošināšanas sabiedrības un LTAB pieņēmuši lēmumus par atlīdzību izmaksu 61,30 miljonu eiro apmērā. 2022. gadā pieaugusi arī vidējā apdrošināšanas atlīdzība, kas bija 1508 eiro. “Vidējā atlīdzība konstanti pieaug jau vairākus gadus pēc kārtas. Piemēram, 2017. gadā vidējā atlīdzība bija 994 eiro. Arī kopējais OCTA atlīdzību apmērs bijis vēsturiski lielākais un pirmo reizi pārsniedzis 60 miljonu atzīmi,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka gan kopējais, gan vidējais atlīdzības pieaugums prognozējams arī turpmāk, kas saistīts galvenokārt ar cenu pieaugumu inflācijas dēļ.

Visvairāk apdrošinātāji pērn atlīdzinājuši nodarītos zaudējumus transportlīdzeklim – 76,9%, cietušajām personām – 9,7% un valsts, pašvaldību iestādēm par CSNg cietušo ārstēšanu, uzturēšanu ārstniecības iestādēs, kā arī izmaksātajiem pabalstiem – 5,9%.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm