tv3.lv

Sākoties skolas laikam, autovadītājiem raizes rada pāri ielām skrienoši bērni

Lai arī mācību gads sācies tikai pirms dažām dienām, jau tagad autovadītāji sūdzas par bērniem, kuri neuzmanīgi šķērso brauktuvi.

2014. gada 4. septembrī 7:35

Policija sola rīkot reidus un rīkot informatīvas kampaņas skolās, jo diemžēl statistika uz Latvijas ceļiem pērn un arī šogad bijusi drūma. Pērn pieaudzis bojāgājušo gājēju skaits – ja 2012. gadā uz Latvijas ceļiem dzīvību zaudēja 62 gājēji, tad pērn jau 70, kas ir teju puse no visiem ceļu satiksmes negadījumu upuriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Auto instruktors Sergejs:

Skolēni skrien pāri ielai un neskatās, vai nenāk mašīnas, tāpēc tas ir bīstami. Par to, ka te uzlika zīmes ātruma ierobežojumam 30 km/ h – esmu tikai “par”.

Piemēram, Rīgas Avotu pamatskolā mazāko klašu skolēni starpbrīžos bez īpaša iemesla uz ielas ārā netiek laisti. Brīvās minūtes starp stundām bērni var pavadīt skolas pagalmā, kur skolēnus neapdraud intensīva satiksme. Tas ir viens no veidiem, kā šajā skolā rūpējas par bērnu drošību. Skolas direktore norāda, ka regulējamā gājēju pāreja krustojumā pie skolas parādes durvīm ir gana bīstama bērniem. Zaļais signāls ir pavisam īsu mirkli, turklāt līdz vasarai pāri ielai bijis skolēnu iecienīts pārtikas veikals un tuvumā darbojās kafejnīcas.

Kopumā jaunais mācību gads uz ceļiem sācies samērā mierīgi, norāda policijas pārstāvji. Neņemot vērā to, ka no 1. septembra automašīnu un arī bērnu uz ielām kļuvis krietni vairāk, neviens bērns pie skolas nav cietis ceļu satiksmes negadījumā.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad pirmajās septembra dienās reģistrēta viena avārija, kurā viens no cietušajiem ir 11 gadus vecs bērns. Tas noticis automašīnai saduroties ar tramvaju, un bērns bija tramvaja pasažieris.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm