tv3.lv

Rīgā “salido” vēsturiskie spēkrati

Sestdien notiek Latvijas Antīko automobiļu kluba seno spēkratu entuziastu un Rīgas Motormuzeja rīkotais brauciens “Retromance 2020” no Rīgas uz Cēsīm.

2020. gada 25. jūlijā 14:17

Braucienā tradicionāli piedalās vissenākie kluba un Rīgas Motormuzeja spēkrati, proti, automobiļi, kas ražoti 20.gadsimta pirmajā pusē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk nekā 25 seno spēkratu pulcēšanās pirms brauciena notika Rīgas Motormuzeja stāvlaukumā, no plkst.9 līdz 10. No muzeja krājumiem braucienā piedalās četri vēsturiskie spēkrati: 1937.gada “Dodge D5 De Luxe”, 1951.gada “Citroen 11B”, 1934.gada “Chevrolet Master DA”, kā arī 1939.gada “Mercedes-Benz 170V”.

Pie muzeja bija iespējams aplūkot arī vecāko pasākuma spēkratu – 1920.gadā Francijā izgatavoto vieglo automobili Panhard & Levassor X36, kurš pēc individuāla pasūtījuma elitārajā franču karosēriju firmā Henry Binder, Parīzē, tika izgatavots ar limuzīna tipa virsbūvi. Iespaidīgais automobilis aprīkots ar 3,2 litru rindas 4 cilindru bezvārstu motoru. Ilgus gadus automobilis ekspluatēts Latīņamerikā, Argentīnā. Plašākai publikai šis 100 gadīgais auto tiks demonstrēts pirmo reizi.

Pēcpusdienā interesenti antīkos spēkratus varēs aplūkot Cēsu pils pagalmā no plkst.14 līdz 16.30. Te pasākumam pievienosies 1927.gada “Fiat 509 A”, kas izjauktā veidā atrasts kādā Zviedrijas šķūnītī, savulaik piederējis rakstnieka Kārļa Skalbes mazdēlam Andrejam Legzdiņam. Šobrīd auto entuziasts to pārvedis uz Vecpiebalgu, “atdzīvinājis” un pirmo reizi nodos publiskai aplūkošanai Cēsīs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm