“Zebras” prakstiskie padomi, kā norakstīt, pārrakstīt vai noņemt no uzskaites auto!

10. martā 0:01

Ir dažādas darbības ar transportlīdzekli – tā pārrakstīšana, norakstīšana, noņemšana no uzskaites. “Zebra” skaidro, kādas ir šīs procedūras, kas jāveic transportlīdzekļa vadītājam.

Ja transportlīdzekli kādu laiku nav plānots izmantot ceļu satiksmē, tā reģistrāciju var pārtraukt uz laiku, nododot numura zīmes CSDD. Par laiku, kad transportlīdzekļa reģistrācija ir pārtraukta, nav jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.

Pārtraucot transportlīdzekļa reģistrāciju uz laiku, nododot numura zīmes, autovadītājs zaudē iespējas ar to piedalīties ceļu satiksmē. Par to izdara atzīmi Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā. Lai ar transportlīdzekli, kura reģistrācija ir pārtraukta uz laiku, atkal piedalītos ceļu satiksmē, tas jāatjauno uzskaitē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat auto var norakstīt CSDD, nenododot apstrādes uzņēmumam, ja “izpildās” vairāki tam nepieciešami priekšnosacījumi. Par nolietotā auto nodošanu apstrādei īpašniekam izsniedz likvidācijas sertifikātu, kas ir izdruka no reģistra.

Norakstīt lūžņos

Ja auto ir nolietots un īpašnieks to turpmāk vairs nav paredzējis izmantot, tas ir jānoraksta. Norakstīt var spēkratu bez reģistrēta aizlieguma to norakstīt.

Ar norakstītu auto nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē un aizliegts to turpmāk reģistrēt kā transportlīdzekli, izņemot gadījumu, ja tas norakstīts, pamatojoties uz transportlīdzekļu reģistra informāciju par transportlīdzekļa atrašanos meklēšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm