tv3.lv

“Zebras” padomi šoferiem: kā droši pārvadāt mājdzīvniekus?

Pandēmijas laikā novērots, ka iedzīvotāji paņēmuši mājdzīvniekus, kuri nereti tiek pārvadāti arī automašīnās. Raidījums “Zebra” apkopoja ieteikumus, kas jāņem vērā, lai dzīvnieku transportēšana būtu droša.

27. janvārī 22:01

Tāda uzskaite netiek veikta, taču tas nenozīmē, ka autoavārijās neiet bojā arī dzīvnieki. Tāpat citi mīluļi pēc negadījuma ir pazuduši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Suņi lielākoties auto uztver kā draugu, jo ar to brauc saimnieks un ved viņus uz dažādām aktivitātēm. Diemžēl suņu uzticībai pret automašīnām ir arī negatīvās puses – fiksēti daudzi gadījumi, kad, braucot atpakaļgaitā, pat savu māju pagalmā dzīvnieki ir tikuši sakropļoti vai nonāvēti. Ar kaķiem ir gluži pretēji – viņiem jebkāda transportēšana rada diskomfortu, tāpēc šie mājdzīvnieki ir jāradina pie šādiem pārvadājumiem.

Ja suņi ir paklausīgi un reaģē uz saimnieka teikto, kaķi stresa situācijās mēdz rīkoties neadekvāti un kļūt arī par draudu satiksmes drošībai. Tāpēc autovadītājiem jāgādā, lai būtu īpašs aprīkojums dzīvnieka drošai pārvadāšanai – visdrošākie ir tieši būri gan suņiem, gan kaķiem. Ja notiek avārija, lidojošs dzīvnieks var cilvēkam nodarīt nopietnas traumas un iespējams pat letāls iznākums. Mazu sunīšu saimnieki mēdz ņemt savus mīluļus klēpī pie stūres, taču neiedomājas, ka, aktivizējoties drošības spilvenam, mājdzīvnieks var tikt saspiests un cietīs arī saimnieks.

Latvijā uz to pagaidām vēl neskatās, taču, piemēram, Vācijā ir sods un arī viens soda punkts, ja suns tiek pārvadāts nedrošos apstākļos. Turklāt, notiekot avārijai, kurā dzīvnieks nav nostiprināts, nav izredžu saņemt apdrošināšanu. Ja cilvēks nav izdarījis neko, lai brauciena laikā pasargātu savu mīluli, viņu ir grūti saukt par labu saimnieku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm