“Zebras” ieteikumi: kā droši braukt pa bedrainiem ceļiem un neapskādēt auto

30. martā 22:02

Bedres uz ceļiem, šķiet, jau ir rakstāmas Latvijas kultūras kanonā, un neizskatās, ka tuvākajos gados lietas strauji mainīsies uz labo pusi. Raidījums “Zebra” apkopoja praktiskus padomus šoferiem, kā saudzēt sevi, savu auto un braukt droši pa bedrainiem ceļiem.

Pati būtiskākā lieta, lai izvairītos no bedrēm, ir distances ievērošana – šādi būs iespējams novērtēt, kur aiz priekšā braucošās mašīnas ir bedres, un tad attiecīgi pieņemt lēmumu, – tās apbraukt vai pirms tām piebremzēt. Braucot naktī, ir svarīgi, lai jūsu auto lukturi ir tīri, lai bedres varētu pamanīt.

Vēl viens variants ir apbraukt bedri. Taču svarīgi atzīmēt – ja bedre ir pamanīta pēdējā brīdī, tad maz ticams, ka šoferim vēl bija laiks paskatīties, vai kāds cits nebrauc blakus un kas notiek pretējā joslā. Bedres apbraukšanai, piemēram, kāds cits satiksmes dalībnieks grasās veikt apdzīšanas manevru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Redzot, ka no bedres neizdosies izvairīties, vispareizākā rīcība būtu bremzēt un mirkli pirms pašas bedres laist vaļā bremžu pedāli, lai šis trieciens būtu pēc iespējas mazāks. Līdzīgs princips darbojas arī saistībā ar “gulošajiem policistiem”.

Ja pirms bedres tiks spiestas bremzes un tajā iebrauks ar iesēdinātu piekari, tad ritenis nevis pārripo pāri bedres asajai malai, bet ietriecas tajā. Šādi tiek riskēts ar lielu triecienu, kas var beigties ar pārsistu riepu vai citiem jūsu spēkratam nodarītiem defektiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm