“Zebra” testē: jaunās, eksperimentālās LED auto spuldzes

16. martā 22:01

Šobrīd eksperimentālā līmenī Latvijā var uzstādīt jaunas auto spuldzītes, kas nāktu parasto H7 spuldžu vietā. Ne vienam vien šoferim tas ir raisījis jautājumus, tāpēc “Zebra” šajā saistībā centās ieviest skaidrību.

Salīdzinot līdz šim ierastās halogēna spuldzītes ar jaunajām, jau pašā sākumā ir redzams, ka jaunās ir gaišākas.

Pagaidām globāli vēl nav pieņemti noteikumi, ka šīs lampas būtu legālas, un ir valstis, kur tās pat ir aizliegtas, taču Latvijā eksperimentālā kārtā šīs jaunās LED spuldzes ar diodēm ir atļautas.

Lai varētu uzstādīt šādas lampas savam spēkratam, jābūt “uz rokas” testa rezultātiem, kuros norādīts auto, kuram varētu uzstādīt šādu spuldzi, kā tā ir jāuzstāda (spuldzes nav vienādas). Testiem ir jābūt veiktiem oficiālā laboratorijā, kas var testēt šādas lampas. Ja tas viss ir, var iegādāties šādu spuldzīti un vērsies CSDD sertifikācijas un ekspertīžu centrā, kur jau uzstādīto spuldzi pēc tam pārbaudīs, piefiksēs reģistrā un jaunās spuldzes drīkstēs lietot ceļu satiksmē.

Ja gadījumā autovadītājs šīs spuldzes ir uzstādījis bez saskaņošanas, tad viņš riskē ar to, ka viņa transportlīdzeklim var atņemt tehnisko apskati.

Galvenais secinājums, ka ar jaunajām LED spuldzēm šoferis patiešām redz ceļu gaišāk, taču, no otras puses, svarīgi pārliecināties, lai gaismas nespīd acīs pretī braucošajiem. Tāpēc, izvēloties šādas jaunās spuldzītes, būtu vērts vērsties servisā, kur darbinieki zinās, vai šāda ierīce der konkrētajam auto, kā arī pratīs noregulēt un uzstādīt lampas tā, lai viss būtu kārtībā. Savukārt tie, kuri nevēlas papildu izdevumus par uzstādīšanu un sertifikāciju, šobrīd var vienkārši nogaidīt – iespējams, ka nākotnē šīs procedūras kļūs gan lētākas, gan vienkāršākas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm