tv3.lv

“Zebra” testē elektroniskā saskaņotā paziņojuma darbību

2. jūnijā 22:15

Vien retais autovadītājs kaut reizi dzīvē nav dzirdējis par saskaņoto paziņojumu. Tāpat visiem skaidrs, kas ir māņticība. Daudzi šoferīši, dodoties ikdienas gaitās, saskaņoto paziņojumu nepaņem līdzi, – ja nu gadījumā tas izraisa avāriju.

Saskaņotais paziņojums ir vajadzīgs ikvienam autovadītājam. Protams, ka neviens nevēlētos, lai kādreiz nāktos to likt lietā, bet, ja gadījumā ir šāda nepieciešamība un dokuments nav pa rokai, tad rodas problēmas.

Ja avārija nav būtiska, bet tikai nedaudz sabuktēts vai apskrāpēts auto, tad lieti noder saskaņotais paziņojums. Tā aizpildīšana neprasīs daudz laika un netiks kavēts citu autovadītāju laiks, kuri ir spiesti gaidīt aiz avarējušajām automašīnām.

Arī policijā norāda, ka joprojām ļoti bieži saskaras ar problēmu, ka autovadītājiem nav saskaņotā paziņojuma un nākas to nogādāt: “Nereti mēs esam kā pastnieki, kuri nogādā šo paziņojumu, palīdz aizpildīt. Lai gan to var izdarīt paši vadītāji, neiesaistot policiju.”

No visiem negadījumiem apmēram 66% ir tādi, kurus aizpilda saskaņoto paziņojumu.

Satiksmes drošības speciālists Oskars Irbītis norāda, ka galvenais ir šoferiem savā starpā vienoties par notikušo. Līdz ar ko rodas divas versijas par notikušo, apdrošinātāji nespēs noteikt vienu vainīgo.

Šobrīd saskaņoto paziņojumu iespējams aizpildīt arī elektroniski LTAB aplikācijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm