tv3.lv

“Zebra” skaidro: kāpēc elektroautomobili šobrīd nav izdevīgi iegādāties

Vai ir vērts pirkt elektoautomobili? “Zebra” par šo tēmu saņēmusi daudz jautājumus gan internetā, gan sadzīves sarunās, tāpēc raidījuma veidotāji veica salīdzinājumu.

2017. gada 22. novembrī 22:52

Salīdzinājumam “Zebra” izvēlējās divus spēkratus: “Volkswagen e-Up”, kas pēc “mobile.de” datiem maksā no 22 000 līdz 26 000 eiro un “Volkswagen Up” ar benzīna motoru, kura cenu amplitūda ir no 10 000 līdz 12 000 eiro. Rēķinot ļoti rupji, cenu starpība šiem abiem spēkratiem ir vismaz 10 000 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noapaļojot skaitļus uz augšu, “Volkswagen” ar benzīna motoru uz 100 kilometriem patērē piecus litrus un, ņemot vērā abu auto cenu starpību, par šiem 10 000 eiro var nobraukt aptuveni 200 000 kilometrus. Maz ticams, ka elektroauto savā mūžā spēs mērot tik garu distanci. Tas nozīmē, ka pērkot auto ar benzīna motoru pietiek gan pašai mašīnai, gan arī degvielai visam spēkrata mūžam.

Elektrība maksā šķietami maz, taču uz 100 kilometriem elektroautomobilis patērē aptuveni 2,5 līdz 3 eiro, kas tomēr nav gluži “nekas”. Uz 200 000 kilometru tie būtu papildus 4000 līdz 6000 eiro.

Iegādājoties elektroauto, ir ļoti rūpīgi jāizvērtē dažādi faktori, piemēram, dzīvesvieta un ikdienas maršruts. Priekšrocība ir tā, ka tas var pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslu un pilsētas centrā šo auto var novietot bez maksas. Šie faktori šķiet ļoti vilinoši, tomēr tās neturpināsies ilgi, jo elektromobiļu kļūs vairāk, kas nozīmē sastrēgumus sabiedriskā transporta joslā. Arī tāda “ekstra” kā bezmaksas autostāvvieta tuvāko gadu laikā, visticamāk, beigsies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm