“Zebra” pēta Viļņas 12 principu plānu, lai pilsētvidi padarītu iedzīvotājiem draudzīgāku un drošāku

2021. gada 30. decembrī 21:30

“Zebra” viesojas Latvijas kaimiņvalsts Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kuras mēram esot plāns padarīt pilsētvidi draudzīgāku iedzīvotājiem. Viļņā tapuši 12 principi, pēc kuriem tā vadās ielu būvniecībā.

Viļņas mērs Remigijs Šimašus stāsta, ka patiesībā tas nav plāns, bet gan iecere, kas ir jau īstenošanas stadijā. Kopš viņa stāšanās attiecīgajā amatā pirms sešiem gadiem paveikts daudz – paplašināti velosipēdu celiņi un ietves, labāk nodarbināts sabiedriskais transports, apzaļumota pilsēta. Visu šo elementu kombinācija ļauj padarīt ielas dzīvīgas, drošākas un, lai tās būtu pieejamas ikvienam satiksmes dalībniekam, tur strādājošajiem un dzīvojošajiem.

Šajā kontekstā izstrādāta 12 soļu stratēģija, ko sāka sistēmātiskā veidā īstenot šogad. Nākamgad būšot vēl vairāk ielu, kur šie principi darbosies, sola mērs.

Raidījuma vadītājs Pauls Timrots stāsta, ka būtībā uztaisīt labu ielu nav grūti, vienkārši ir jāzina, ko grib. Viļņā tapušie 12 principi, pēc kuriem vadās un kurus ņem vērā ielu būvniecībā, nodrošina, ka nav nepatīkamu pārsteigumu, ja pilsētā parādās jauna iela vai sūdzību par kādiem satiksmes jauninājumiem, piemēram, “mietiņiem”.

Starp Viļņas 12 principiem ir vairāk zaļumu pilsētā, asfalts vienīgi tik, cik nepieciešams, drošākas un pāri ceļam īsākas gājēju pārejas, kā arī visi ceļa elementi melnā krāsā. Nolemts, ka mazāk elementu ir labāk, vien dažās ielās atlikuši nelieli plastmasas norobežojumi, ko ne visur bija iespējams noņemt. Galvenais nolūks – padarīt ielas drošākas un mūsdienīgākas.

Plašāk skaties sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm