tv3.lv

“Zebra” pēta: kādēļ uz ceļiem samazinājies policistu skaits?

2019. gada 18. decembrī 21:30

Raidījums “Zebra” saņēmis ziņas no šoferīšiem, ka uz ceļiem ir par daudz fotoradaru, savukārt kādu brīdi nekas “nav dzirdēts par soda punktiem, un uz ceļiem nav redzēta ceļu policija”. Pie kā tas viss varētu novest? To šonedēļ pēta raidījums.

“Tās prasības, kas ir izvirzītas ceļu policistam, un atalgojums galīgi neiet kopā. Nesen runāju ar kolēģiem no Vācijas, viņiem uz vienu vietu pretendē 20 cilvēki, pat vairāk. Mums ir nenormāls kadru iztrūkums, tāpēc jābūt gan finansējumam, gan sociālajām garantijām, lai cilvēki atgrieztos šajos posteņos. Nav jau tā, ka viņus neņem, bet neviens negrib,” raidījumam saka satiksmes eksperts Oskars Irbītis.

Savukārt Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda, ka darbinieku trūkuma problēma vērojama visā valsts pārvaldē, ne tikai Valsts policijā. Vienlaikus viņš norāda, ka atalgojuma palielināšana varētu risināt darbinieku trūkumu.

Tikmēr satiksmes eksperts Oskars Irbītis uzsver, – ceļu policistiem ir jābūt uz ceļa. “Robots var noķert jebkuru, kuram ir numurs. Var aizsūtīt uz māju kvīti, par ko cilvēks uzzina pēc mēneša… Ja policists aptur cilvēku un varbūt pat sodu neuzliek, bet izskaidro, ka tā rīkoties nevajadzēja, tad tas tomēr darbojas. Jo cilvēks, sastopot cilvēku, komunicē citādāk nekā gandrīz anonīmi saņemot ziņu par pārkāpumu. Tas, ko mēs redzam saistībā ar to, ka ceļu policistu kļuvis mazāk, mums īsti vairs nestrādā tāda preventīvā sistēma kā soda punkti,” saka Irbītis.

Irbītis atklāj, ka šogad krietni mazinājies autovadītāju skaits, kuri “savākuši” astoņus soda punktus un kuriem līdz ar to jāapmeklē mācību kursi ceļu satiksmes drošības jautājumos un drošas transportlīdzekļu vadīšanas jautājumos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm