“Zebra” iepazīstina ar “ķieģeļa” radīto mistēriju uz Saulkrastu šosejas

2021. gada 2. septembrī 22:30

Raidījums “Zebra” iepazīstina ar jaunas ceļazīmes – “ķieģeļa” – radīto mistēriju uz Saulkrastu šosejas, kas kādam raidījuma skatītājam radījusi neizpratni, tādēļ viņš arī iesūtījis vēstuli ar lūgumu izskaidrot izmaiņas braukšanas kārtībā.

Skatītājs raidījumam “Zebra” atrakstījis neizpratnes pilnu vēstuli, vaicājot, kādēļ no Zvejniekciema gala vairāk nevar izgriezties uz Tallinas šosejas. Uz ceļa nesen kā izvietots “ķieģelis”, un neesot saprotams, kāpēc. Izrādās, lēmums par ceļazīmes izvietošanu sakņojas triju līdz četru gadu senā pagātnē, kas tagad vainagojies ar rezultātu. “Zebra” attiecīgajā krustojumā viesojusies jau vairākas reizes, tostarp reiz, kad tas skaitījās pats bīstamākais krustojums uz Latvijas šosejām. Nu “Latvijas Valsts ceļi” pēc daudziem gadiem krustojumu esot uzlabojuši, aizliedzot trīs no četriem iespējamajiem pagriezieniem.

Lai arī šāds ieteikums izskanēja no “Zebras” jau pirms vairākiem gadiem, dzīvē tas īstenots ne visai veiksmīgi – zīmes un atzīmes uz šosejas rada nepabeigtības iespaidu. Atrodoties uz asfaltētā ceļa virzienā no Limbažiem uz Tallinas šoseju, ir zīme, ka pēc 150 metriem būs zīme “STOP”. Mērojot minētos 150 metrus, redzams, ka krustojuma sākumā ir nevis “STOP” zīme, bet gan zīme “Dodiet ceļu!”. Tikmēr brīdinājums par gaidāmo “STOP” zīmi saglabājies, maldinot braucējus, kāda zīme sekos krustojumā.

Dažus metrus tālāk uz šosejas redzama liekta līnija, – ka taisni braukt nedrīkst, bet gan jāgriežas pa kreisi, kas noved ceļa vidū. Labāks risinājums būtu bijusi punktota līnija uz asfalta, kas aizvestu cilvēku, kur vajag, spriež raidījuma vadītājs Pauls Timrots.

“Zebra” secina, ka ceļazīmes nemudina autovadītājus ievērot jauno braukšanas kārtību, kā arī trūkst informācijas par izmaiņām satiksmes organizācijā. Tāpēc vēl daži uzlabojumi minētajā ceļa posmā nepieciešami.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm