“Zebra”: Bruņinieku ielā jauns risinājums velobraucējiem – ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

2021. gada 16. septembrī 22:04

Galvaspilsētas iedzīvotāji Bruņinieku ielā ievērojuši kādu līdz šim neredzētu satiksmes risinājumu – drošības saliņu, kas izvietota pie veloceliņiem. Raidījums “Zebra” devās skaidrot, kam tas paredzēts un kāds ir tā pienesums satiksmes drošības uzlabošanā.

Kā stāsta šā projekta autors Jānis Vasaraudzis, tad šāds satiksmes risinājums Latvijā izmantots pirmo reizi. To sauc par velobraucēju uzkrāšanas zonu jeb “bikebox”. Šāds risinājums tiek izmantots Kopenhāgenā, Amsterdamā, Roterdamā un citās pilsētās ar intensīvu velosipēdistu satiksmi. Domājams, ka to turpmāk arvien biežāk redzēsim arī pašmājās.

Šis satiksmes risinājums dāvā velosipēdistiem iespēju pirmajiem šķērsot krustojumu, un, lai nokļūtu pretējā ielas pusē pa diagonāli, nav jāgaida vēl viens gaismas signāls. To var izmantot brīdī, kad luksoforā deg sarkanās gaismas signāls – ir jābrauc pāri pa iekrāsoto celiņu līdz drošības saliņai, jāieņem kreisā malējā pozīcija un jānostājas braukšanas virzienā.

Ceļu satiksmes noteikumos pagaidām šāds risinājums nav atrunāts, taču noteikumi paredz, ka velosipēdistiem pašiem ir jāizvēlas, kā droši šķērsot krustojumu atkarībā no satiksmes intensitātes, virziena un visiem pārējiem faktoriem.

Kā secināja “Zebra”, tad šobrīd šim risinājumam būtu iespējami arī uzlabojumi – nogriežoties pa kreisi un tiekot līdz šai saliņai, nekas neliecina par to, kur velosipēdam būtu jāturpina turpmākais ceļš. Šajā situācijā noderētu, piemēram, uz veloceliņa uzkrāsots virziens.

Riteņbraucējiem gan šajā vietā ir jābūt uzmanīgiem un jāskatās, vai brīdī, kad pie sarkanās gaismas viņi dosies pa kreisi, luksoforā neiedegas zaļā gaisma un stāvošie auto neuzsāk kustību. Īpaši bīstami šādi manevri varētu būt, ja šai vietai tuvojas kāds motociklists vai mopēda vadītājs, un, nepārliecinoties par drošību, var gadīties iekulties negadījumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm