tv3.lv

“Zebra” akcentē sliktas braukšanas mainieru problēmu

2021. gada 4. februārī 23:40

Raidījums “Zebra” akcentē sliktas braukšanas mainieru problēmu Latvijas ceļu satiksmē, aicinot būt tolerantiem pret citiem autovadītājiem, jo labas braukšanas manieres vienmēr atmaksājas.

Raidījuma vadītājs Pauls Timrots atzīst, ka labas manieres ir ļoti vērtīga lieta, labs cilvēks no nejauka cilvēka tieši ar manierēm arī atšķiras, spējot par “ratā” pasūtīt otru cilvēku korekti. Ar tām var atšķirties no citiem un būt jaukākiem. Arī Ceļu satiksmes noteikumos ne visas braukšanas nianses ir pilnībā atrunātas, kam piemērs ir vieta, kur ceļi piekļaujas viens otram – dota ieskriešanās josla, lai nokļūtu nākamajā šosejā.

Raidījuma vadītājs akcentē, ka tiem, kas brauc taisni, nevajag vienmēr pastāvēt uz savu priekšroku. Ja redzams, ka ir cits transportlīdzeklis blakus, kurš pretendē nokļūt Tavā joslā, laba prakse ir pārkārtoties, ja ir tāda iespēja, ļaujot otram tikt ārā uz šosejas.

Vēl viena labu manieru iezīme – pāragri nebremzēt, braucot trešajā joslā.

Raidījuma vadītājs aicina labās manieres ievērot arī tiem, kuri veic apgriešanās manevru. Muļķīgākais, ko šāds šoferis varot izdarīt, ir aizbraukt pa ieskriešanās josla līdz tās galam un tad nīkt gaidot, kad kāds palaidīs. Labā prakse – pagriezties, novērtēt situāciju, vai ir kāda vieta, kur iespraukties, un tad ieskrieties, lai tajā nokļūtu.

Arī apgriezties un šaut pāri trim joslām, ja vajag iebraukt “tepat veikalā” neesot labais braukšanas stils un ir ārkārtīgi bīstami. Labāk ir aizbraukt vienu apgriešanās vietu tālāk un tad lēnā garā pārkārtoties trīs joslas pa labi. Jābūt tolerantiem pret citiem autovadītājiem, jo labas braukšanas manieres vienmēr atmaksājas, aicina “Zebra”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm