Veloceliņa “Ziepniekkalns‑centrs” sāga turpinās

24. novembrī 23:03

Raidījums “Zebra” turpina iztirzāt nebūšanas uz veloceliņa “Ziepniekkalns-centrs”. Iepriekšējā raidījumā “Zebra” brīnījās, kas tur notiek. Tagad Rīgas domes Satiksmes departaments sniedz skaidrojumus, kāpēc tur ir tā, kā ir.

Iepriekš konstatētos negludumus celiņā departamentā skaidro ar to, lai pēc iespējas saglabātu koku saknes, pēc iespējas mazāk negatīvi ietekmējot apkārtējo vidi.

Veloceļam 5,7 kilometru garumā no Ziepniekkalna līdz Nacionālajai bibliotēkai jau iepriekš novēroti projektēšanas trūkumi. Viens no uzskatāmākajiem ir pretrunīgi uzstādītās ceļazīmes “Dodiet ceļu” pie iebraukšanas Bērnu slimnīcā. Ceļazīme “Dodiet ceļu” ir gan autovadītājiem, gan arī šeit velobraucējiem, radot neizpratni, kuram tad ir priekšroka. Autovadītājiem jāseko līdzi zīmēm. Arī velobraucējiem ir jāseko līdzi, pa kuru pusi, kurā brīdī ir jābrauc.

Tāpat nav skaidrs, kuram priekšroka ir gājēju pārejās pie krustojumiem. Domes īpašumu departamentā skaidro, tās ir vēturiski izveidojušās gājēju šķērsošanas vietas, kas saglabātas, ievērojot vizuālās estētikas principus.

Tāpat veloceļš daudzos posmos pēkšņi pārtrūkst un, divriteņu spēkratam manevrējot starp daudzajām ceļazīmēm, jābrauc pa ietvi. Tāda situācija atkārtojas ne reizi vien. Tāpat ir jautājumi par satiksmes organizācijas zīmēm.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka ietve šajā projektā netika skarta. Ir posmi, kur ietves nebija skartas, ir posmi, kur tās tika pārbūvētas. Ietves risinājumu vienā vietā skars arī topošā viesnīca, tāpēc tas pagaidām atstāts, kāds ir.

“Zebra” uzzināja, ka projekts bija jārealizē līdz šā gada beigām, kas ir arī iemesls, kāpēc daži risinājumi birokrātisku šķēršļu dēļ lietotājam izskatās ērmīgi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm