Progresīvas idejas, bet izpildījums? “Zebra” vērtē Rīgas domes “šedevru” pie Jaunās Teikas

10. novembrī 22:01

Idejas progresīvas, taču izpildījums kā visbēdīgākajos komunistu laikos – diemžēl šādi secinājumi “Zebrai” jāizdara par Rīgas domes “jaunievedumiem” Gustava Zemgala gatvē. Pašvaldības ierēdņiem, kuri atbildīgi par satiksmes uzlabojumiem galvaspilsētā, derētu saņemties.

Runa ir par vietu pie Gustava Zemgala gatves pārvada pie Jaunās Teikas. “Teika jauna, bet ceļš “pilnīgā pakaļā”,” pamatoti skarbus vārdus šim “jaunievedumam” velta raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots.

Šajā vietā asfalts ir vienās bedrēs un ielāpos. Tā vietā, lai labotu brauktuvi, tiek pa virsu uzkrāsotas baltās līnijas. Vietām redzami traģikomiski skati – līnija vilkta pa virsu bedrei, kurā izveidojusies peļķe, un tur arī “pazudusi” baltā krāsa. Darba kultūra galvaspilsētā ir novesta līdz komiskam absurdumam.

Tāpat šajā vietā viens aiz otra ir uzstādīti nejēgā daudz stabiņu, kas rada jautājumus par iepirkumu procedūrām. Ideja par brauktuves sašaurināšanu pati par sevi ir laba – gājējiem sanāk šķērsot mazāk joslu, šoferi brauc lēnāk un uzlabojas drošība uz ielas.

Taču šajā gadījumā jāsecina, ka šis satiksmes regulēšanas rīks izmantots diezgan bezjēdzīgi, jo mietiņi uzstādīti ļoti biezā slānī un ne tā, lai ievadītu transporta plūsmu. “Šobrīd ir skaidrs, ka tie, kuri lobē mietiņu tirdzniecību, ir daudz sekmīgāki,” ironizē Pauls Timrots.

“Ja jau cilvēki nāk ar jaunām idejām, kas ir labas – sašaurina brauktuvi, braucam lēnāk, gājēji pavada īsāku laiku uz braucamās daļas. Viss superīgi. Bet tas noformējums – divreiz tās pašas zīmes, krāsa ielieta peļķēs, mietiņu desmit reižu par daudz. Tas viss ļoti slikti izskatās. Kāpēc mums tā sanāk? Saņemamies un darām smukāk,” rezumē “Zebras” vadītājs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm